Actievoerders hebben in Amsterdam gedemonstreerd tegen homogeweld. Hoewel de politie de opkomst aan het begin van de demonstratie op enkele honderden personen schatte, sprak zij tegen het einde van ongeveer duizend man. Het protest was een initiatief van de actiegroep Right to feel safe.
De demonstranten verzamelden zich rond drie uur op de Dam. Ze liepen vervolgens in een lange stoet langs een aantal plekken lopen waar de afgelopen tijd homo's werden lastiggevallen of in elkaar werden geslagen.
De actievoerders hadden regenboogvlaggen en spandoeken met teksten als 'it's ok to be gay' bij zich. Ook deelden ze folders uit met een overzicht van recente incidenten tegen homo's. Onderweg maakten ze flink lawaai door te klappen of op fluitjes te blazen.
Het komt geregeld voor dat homoseksuelen worden lastiggevallen of in elkaar worden geslagen in Amsterdam. Burgemeester Eberhard van der Laan pleitte onlangs voor maatregelen om daar wat aan te doen.
Reaguursels
Wat een klomp vet!
Nacho_Vidal | 05-09-10 | 18:02 | niet ok!
"Ze liepen vervolgens in een lange stoet langs een aantal plekken lopen waar de afgelopen tijd homo's werden lastiggevallen of in elkaar werden geslagen."
Zijn dus kennelijk voornamelijk in West geweest..?
Sr. Martinez | 05-09-10 | 18:06 | niet ok!
De imams liepen zeker voorop.
steile helling | 05-09-10 | 18:08 | niet ok!
-weggejorist-
ZureKotsKop | 05-09-10 | 18:09 | niet ok!
Flikker op met je homogeweld.
Prof. Akkermans | 05-09-10 | 18:10 | niet ok!
Geyl, Marc v/d Linde op de pica.
Rollins | 05-09-10 | 18:11 | niet ok!
"Onderweg maakten ze flink lawaai door te klappen of op fluitjes te blazen." Zit je lekker in de tuin van de zon te genieten, komt er zo'n groep langs. Losgeslagen wild.
Meerwaarde | 05-09-10 | 18:11 | niet ok!
Laat die hetero's dan ook eens met rust.
kapotte_stofzuiger | 05-09-10 | 18:11 | niet ok!
In elkaar geslagen worden is minder erg dan wat onze arme Antilliaanse medemens overkomt ( www.powned.tv... )
*schenkt een rooibosje in*
drs. G. Flater | 05-09-10 | 18:13 | niet ok!
"Het komt geregeld voor dat homoseksuelen worden lastiggevallen of in elkaar worden geslagen in Amsterdam. Burgemeester Eberhard van der Laan pleitte onlangs voor maatregelen om daar wat aan te doen."
Zucht.. Probeer eens een straight Amsterdammer te meppen. Moet je nog verdomd goed zoeken.
eigen-mening | 05-09-10 | 18:14 | niet ok!
@eigen-mening | 05-09-10 | 18:14
Ha-ha, not...
Koops | 05-09-10 | 18:22 | niet ok!
Kameraad Eberhard zou het homogeweld toch KEIHARD aanpakken?
Guusd | 05-09-10 | 18:25 | niet ok!
Eberhardt van der Laan doet er inderdaad wat aan. Hij is kei- en keihard bezig de islam te propageren en diep door ieders strot te duwen. Ramadan, verbroedering en solidariteit en zo. Yeah! ramadanfestival.nl...
Lewis Lewinsky | 05-09-10 | 18:26 | niet ok!
.. oh, de titel deed mij het bestaan van homoseksuele knokploegen vermoeden. Maar op fluitjes blazen zal ook wel helpen. En thee natuurlijk.
Jan Passant mk2 | 05-09-10 | 18:31 | niet ok!
-weggejorist-
Roy Rogers | 05-09-10 | 18:34 | niet ok!
@Roy Rogers | 05-09-10 | 18:34 | niet ok!
Doe maar kijken hoe het jouw vriendjes verging toen ze verwijfde types aanvielen, lutser. www.youtube.com...
Lewis Lewinsky | 05-09-10 | 18:38 | niet ok!
@Roy Rogers Typisch een reactie van een nicht in de kast !
felatio | 05-09-10 | 18:45 | niet ok!
@Lewis Lewinsky | 05-09-10 | 18:38
Die blijft zo mooi. :)
eigen-mening | 05-09-10 | 18:46 | niet ok!
@Roy Rogers | 05-09-10 | 18:34
Jij bent degene die normaal moet doen. Niet alle 'verwijfde' types kunnen daar iets aan doen. Sommige 'verwijfde' homo's doen het inderdaad om op te vallen uit onzekerheid etc., maar de meesten zijn gewoon zo 'verwijfd' van zichzelf. Accepteer het gewoon, ze dwingen jou niet net zo te doen hoor.
Koops | 05-09-10 | 18:56 | niet ok!
mmm, Homo's die door Amsterdam lopen en dan op een fluitje blazen...sorry hoor, maar dat vind ik wel erg pervers.
salonsocialist | 05-09-10 | 19:08 | niet ok!
Het lijkt een beetje op de gay parade.
Is dat de bedoeling?
Einde van de Domheid | 05-09-10 | 19:14 | niet ok!
En stond er op het foldertje ook welke fractie van de Nederlandse samenleving verantwoordelijk is voor de incidenten? Wat als namelijk blijkt dat het geweld uit slechts één *kuch* richting komt is het idioot om iedereen erop aan te spreken en een gezapige demonstratie op touw te zetten.
Jenesepa | 05-09-10 | 19:22 | niet ok!
Wat een tragisch vertoning. Je weet PRECIES waar je moet zijn met je protest. Als je écht wat te melden hebt, ga je via het August Allebéplein naar de El Tahweed moskee en dan ga je dáár op je fluitjes staan blazen, in plaats van sneu een beetje door de binnenstad te trekken. Dat winkelende publiek en die paar toeristen zal het jeuken. Breng de boodschap waar hij hoort!
azoturie | 05-09-10 | 19:36 | niet ok!
alsof de doelgroep van de demonstratie (lees: de daders van rif-afkomst) hiervan onder de indruk is. De meesten liggen nog op bed om 3 uur. Een stel van die apen eens flink aftuigen, dat zou een effectieve demo zijn.
ministerpronk | 05-09-10 | 19:44 | niet ok!
-weggejorist-
ZureKotsKop | 05-09-10 | 19:59 | niet ok!
Wist niet dat homo's gewelddadig waren. Maar goed, als ze dat zijn dan is een demonstratie ertegen alleen maar goed.
Boeletproef | 05-09-10 | 20:17 | niet ok!
Toch maf.
Ik ben hetero en heb geen homo gevoel, wel aantal homo vrienden.
So what?
Als je maar gelukkig wordt.
Maar inderdaad: ook ik denk dat een stel etterbakken die homo's meppen: terug meppen, veel meer helpt.
Alleen durf het maar eens...
ratseflats | 05-09-10 | 20:18 | niet ok!
Ha ha www.geenstijl.nl...
Jenesepa | 05-09-10 | 20:21 | niet ok!
-weggejorist-
Roy Rogers | 05-09-10 | 20:33 | niet ok!
Wat is dat ???? Jabba de hun in Afrikaanse kleding ??????
The Russian | 06-09-10 | 01:24 | niet ok!