Automobilisten die winterbanden onder de auto hebben, halen opgelucht adem nu de eerste vorstperiode voor de deur staat.
Daarmee opent het Reformatorisch Dagblad. De automobilisten zijn blij dat ze het speciale rubber niet voor niets hebben gemonteerd. De afgelopen maanden was het zo zacht, dat zomerbanden ook prima voldeden.
De banden blijven de gemoederen flink bezighouden, er zijn fervente voorstanders, maar ook mensen die een hekel hebben aan winterbanden. Onderzoek heeft uitgewezen dat winterbanden toch echt veiliger zijn. Bij temperaturen onder zeven graden is de grip beter en halveert de remweg bijna.
Reaguursels
Die conclusie is alleen allang weer achterhaald.
R-W | 27-01-12 | 15:47 | niet ok!
Hoera.En nu denken de meeste gebruikers dat ze net zo hard kunnen rijden als met gewone banden,met alle gevolgen.
de rode kater | 27-01-12 | 15:49 | niet ok!
@R-W | 27-01-12 | 15:47
Bron?
Kirth Gersen | 27-01-12 | 15:49 | niet ok!
Had mn winterbanden er eind oktober onder laten zetten (Dankuwel Duitsland en je merkt gewoon dat als het regent (wat het de afgelopen tijd alleen maar heeft gedaan) je echt veel minder grip hebt, ook al is het onder de 7 graden (wat het ook niet veel is geweest). Merk maat en type voor de liefhebber beschikbaar.
Tinio | 27-01-12 | 15:51 | niet ok!
Reformatorisch Dagblad? Als god wilt dat u tegen een boom aan glijdt......
hekkesluiter | 27-01-12 | 15:51 | niet ok!
@R-W Ikke
hetoog | 27-01-12 | 15:52 | niet ok!
Nee heee! Ik zie weer een hoop ellende aankomen volgende week met mijn mercedesje met achterwielaandrijving......
rien6139 | 27-01-12 | 15:53 | niet ok!
Ach ja, voor mensen die bij de verkeerde opticiën zitten en voor mensen met een loodzware rechtervoet zijn winterbanden een uitkomst. Echte chauffeurs die ver vooruit kijken en tijdig anticiperen kunnen het in 999 van de 1.000 gevallen heel goed af met zomerbanden.
witwas | 27-01-12 | 15:53 | niet ok!
Winterbanden is toch vooral handig bij sneeuw? Als het glad is glibber je sowieso, met zomer- én winterbanden...
Nibdib Niddib | 27-01-12 | 15:54 | niet ok!
witwas | 27-01-12 | 15:53 | uhuh je kan lang niet altijd vooruit kijken, bochten etc. waarbij je zicht wordt geblokkeerd. winterbanden zijn wel degelijk voor iedere rijder.
mytec | 27-01-12 | 15:59 | niet ok!
@Kirth Gersen | 27-01-12 | 15:49
Ik wil ook een bron zien, maar dan eentje waar ook bij staat hoe onveilig winterbanden zijn als het niet vriest.
laatmaargaan | 27-01-12 | 15:59 | niet ok!
Ja ja ja! Het gaat komen.. de kaarten staan er goed voor! Heerlijk wordt dit, 2 weken lang goed winter!
xzaz2 | 27-01-12 | 16:00 | niet ok!
En dat voor ongeveer drie dagen vorst in het jaar. Zeer zinnig...
c.onjo | 27-01-12 | 16:00 | niet ok!
Nou, met winterbanden glibberde ik dinsdag j.l. ook nog naar m'n werk... Maar het scheelt wel. In de sneeuw 2 winters terug kwam ik op de gewone bandjes het parkeerterrein van m'n werk amper af. Met de winterbandjes geen probleem. Verschilt wel per auto. Met achterwielaandrijving en/of automaat meer profijt dan anders.
sr69 | 27-01-12 | 16:00 | niet ok!
Waar ik woon ligt een miezerige 10 cm sneeuw op de weg. Toch prefereer ik winterbanden!
nu even niet | 27-01-12 | 16:01 | niet ok!
''Bij temperaturen onder zeven graden is de grip beter en halveert de remweg bijna.''
Gewoon meer afstand houden,scheelt een hoop geld.
misbaksel9671 | 27-01-12 | 16:01 | niet ok!
@witwas echt totale onzin. Ik stel voor dat je eens met een auto met achterwielaandrijving probeert te rijden in sneeuw op zomerbanden... Dat is geen succes. Feit is gewoon dat winterbanden aanzienlijk meer grip hebben bij sneeuw en vorst.
meneer beer | 27-01-12 | 16:02 | niet ok!
Aan alle zeikerds die vinden dat ze zulke geweldige chauffeurs zijn en dat winterbanden onzin is, hier twee aardige testjes van de ADAC:
www.youtube.com...
www.youtube.com...
James Lastig | 27-01-12 | 16:03 | niet ok!
Winterbanden zijn fijn als je veel vermogen hebt of een achterwielaandrijver.
Onder een Opeltje met een 1.4 naaimachineblokje zijn het watjesbanden.
Kiwi45 | 27-01-12 | 16:04 | niet ok!
"Bij temperaturen onder zeven graden is de grip beter en halveert de remweg bijna."
Alleen vergeet de bandenmaffia ( lees organisaties die bandenbelangen lijken te hebben ) , erbij te vertellen dat
1. Zomerbanden slechts in warme landen worden verkocht omdat anders het rubber aan het hete wegdek kleeft , in Nederland rijden wij met een mixed compound
2. De "Normale" band veel beter presteerd op slechts nat wegdek en bij temperaturen boven de 7 graden
De wegen in Nederland worden geveegd en gepekeled dus in 90% van de situatie rijd je dus op een nat wegdek , de dagen waarop het beneden de 7 graden is en het wegdek ook nog eens besneeuwd is zijn op 1 hand te tellen .
Conclusie in 99% van de dagen voldoet de "normale" ( dus geen zomerband !! ) prima en is het dus alleen een mooie opsteker voor de garagist , bandenboer sterker nog waarschijnlijk is de winterband onveiliger in 90% van de gevallen!
Toch verbaasd het mij niets als de winterband zometeen verplicht word gesteld , terwijl het dus alleen in bijv scandinavie of zuid Duitsland een issue is .
Amigo1973 | 27-01-12 | 16:04 | niet ok!
Momenteel kun je ze d'r elke week weer onder schroeven en onderuit halen...
NO MORE TEA FOR ME! | 27-01-12 | 16:06 | niet ok!
@Kiwi45
Opel 1.4 rijden is zelf schuld
Pastfaru | 27-01-12 | 16:09 | niet ok!
@meneer beer | 27-01-12 | 16:02 |
Precies feit is dat je meer grip hebt op besneeuwde wegen en misschien bij vorst ( afhankelijk van de omstandigheden is er gepekeld ja / nee ) , echter dat is dus het probleem op een niet besneeuwde weg heeft de band die wij standaard in Nederland gebruiken ( opnieuw is geen zomerband !! ) vaak meer grip .
Het verschil wat mensen vaak menen te ervaren komt vaak door het verschil in profieldiepte ( winterbanden zijn vaak nieuw )
Amigo1973 | 27-01-12 | 16:11 | niet ok!
Het wordt tijd voor banden die zichzelf naar het juiste profiel morphen naar gelang de weersomstandigheden.
Ben je voor altijd van het gezeur af.
matatwork | 27-01-12 | 16:12 | niet ok!
Ik voelde mij moreel al superieur tov zomerbandenrijders en dat alleen al was al priceless.
Bigi Bana Boy | 27-01-12 | 16:12 | niet ok!
Maximaal 20 dagen sneeuw, in een "HORRORwinter".
Reken maar uit wie er echt profijt heeft van winterbanden.
kapotte_stofzuiger | 27-01-12 | 16:13 | niet ok!
-weggejorist-
Venomous | 27-01-12 | 16:15 | niet ok!
Hahahaha, eindelijk.. De winterbanden discussie kan weer beginnen!
Heerlijk!
modderfokker23 | 27-01-12 | 16:16 | niet ok!
Ze slijten sneller en zorgen voor een hoger verbruik. Bob Marley muziekje erop werkt beter.
geareerdur | 27-01-12 | 16:16 | niet ok!
Ik rij nog steeds lekker op mijn zomerbanden. Goed hard, maar daardoor weinig wrijving en ik rijd me toch zuinig!
Patatter | 27-01-12 | 16:18 | niet ok!
Als de regering/bandenmaffia echt om onze veiligheid zou geven, werden spikes of sneeuwkettingen (permanent) toegestaan.
kapotte_stofzuiger | 27-01-12 | 16:18 | niet ok!
Venomous | 27-01-12 | 16:15
Zwitsal .. leg eens uit?
De ADAC verkoopt banden volgens u?
James Lastig | 27-01-12 | 16:21 | niet ok!
@James Lastig | 27-01-12 | 16:21
Zou mij niets verbazen de ANWB doet dat namelijk ook dus euhm wat is uw punt ? buiten het feit dat er waarschijnlijk ook nog wel andere belangen kunnen spelen ( automotive lobby rijkt tot in Brussel )
Amigo1973 | 27-01-12 | 16:25 | niet ok!
Amigo1973 | 27-01-12 | 16:25
Lijkt het je niet beter de ADAC van belangenverstrengeling te beschuldigen als je daar concrete aanwijzingen voor hebt?
Het grappige in de jaarlijkse discussie over winterbanden is dat die mensen die er nog nooit op gereden hebben de felste tegenstanders zijn, terwijl iedereen die ze wel uit eigen ervaring kent nooit meer zonder wil tijden.
Als je geen extra setje banden kunt betalen kun je je beter niet in de discussie mengen en gewoon accepteren dat je een pauper bent.
James Lastig | 27-01-12 | 16:30 | niet ok!
@ Amigo1973 | 27-01-12 | 16:11 | niet ok!:
Klopt in grote lijnen. Je merkt dat de winterbanden boven de 14 graden echt minder lekker aanvoelen dan de normale banden.
.
Ik heb zelf jarenlang met normale banden gereden en pas sinds vorig jaar winterbanden onder de auto laten leggen. Als je met 40-50 km/h richting de vangrail glijdt en je kan _niets_ doen, moet je jezelf eens achter de oren krabben of je het juiste rubber hebt. Voor die paar keer per jaar dat het echt onverantworod is om op normale banden te rijden, zijn winterbanden ideaal.
.
Als je in staat bent om je leven zodanig te regelen dat je de weg niet op moet als een winterband echt noodzakelijk is, kun je in Nederland prima zonder dit speciale rubber. Helaas zijn er hele volksstammen die met normale banden toch in erbarmelijke omstandigheden de wegen op gaan en daarmee niet alleen zichzelf in gevaar brengen, maar ook andere weggebruikers.
koyt | 27-01-12 | 16:34 | niet ok!
Ik ben erg tevreden over mijn winterbanden.
Ik erger me alleen wel altijd aan mensen die denken dat ze best harder kunnen rijden omdat ze winterbanden hebben, en daarmee het voordeel weer compleet om zeep helpen.
Winterbanden zijn bij gelijke snelheid veiliger dan normale banden.
scheten-wapper | 27-01-12 | 16:34 | niet ok!
-weggejorist-
Venomous | 27-01-12 | 16:40 | niet ok!
@scheten-wapper | 27-01-12 | 16:34 | niet ok!
Dit artikel gaat niet over winterbanden voor een vouwfiets.
kapotte_stofzuiger | 27-01-12 | 16:40 | niet ok!
Als je geen extra setje banden kunt betalen kun je je beter niet in de discussie mengen en gewoon accepteren dat je een pauper bent.
James Lastig | 27-01-12 | 16:30
En zo is het! Nooit weer terug naar enkel zomer- of allweatherbander. Je merkt, áls je ze daadwerkelijk hebt, accuut het verschil.
Noordelijke Rukkert | 27-01-12 | 16:41 | niet ok!
Nu kunnen we met z'n allen op winterbanden achter de zomerbandentokkies in de komende sneeuwfiles aansluiten.
kalasjniknal | 27-01-12 | 16:43 | niet ok!
Ik woon op een plek waar heuvels zijn en als er sneeuw op de weg ligt blijf ik met zomerbanden stil staan en met winterbanden rij ik zo weg. Dat zegt eigenlijk alles.
TimmyRoltLekker | 27-01-12 | 16:44 | niet ok!
Audi Quattro op winterbanden. Ik rijd hier de berg op in de sneeuw terwijl de rest de kettingen staat op te leggen. Voelt als een droge weg.
Joost Maghetweten | 27-01-12 | 16:46 | niet ok!
Waar ik rij is de weg in de winter niet glad maar is de weg Camaro.
Bigi Bana Boy | 27-01-12 | 16:46 | niet ok!
Waar ik rij is de weg in de winter wel glad.
Santtulainen | 27-01-12 | 16:52 | niet ok!
Automobilisten die winterbanden onder de auto hebben, halen opgelucht adem nu de eerste vorstperiode voor de deur staat.
Wat heeft vorst temaken met winterbanden ofniet de banden zijn nog altijd voor de sneeuw
fredje1971 | 27-01-12 | 16:54 | niet ok!
Jonge jonge ...
Al vaker gezegd hiero :
Er bestaat niet zoiets dergelijks als een "zomerband" ...
Dat noemen we gewoon : band.
Piet_Snot | 27-01-12 | 16:56 | niet ok!
@James Lastig | 27-01-12 | 16:30
"Als je geen extra setje banden kunt betalen kun je je beter niet in de discussie mengen en gewoon accepteren dat je een pauper bent." mwaa ik rijd in een nu 3 maanden oude auto die van mijzelf is ( geen lease bak ) en die cash is betaald en als ik dat zou willen mwaa dan kan ik er nog wel 2,5 kopen zo cash op tafel dus ik denk dat het wel meevalt met dat pauperschap van mij
Echter het punt is dus dat ik een Automotive achtergrond heb , ik ben ooit middle manager geweest bij V.A.G. ( mag mij nog steeds VAG technisch specialist noemen = 5 jaar studie ) , echter daarna ben ik dus gaan werken in de IT voor de Automotive groothandel ben nu al ruim 14 jaar software developer en werk niet meer voor of in automotive .
Dus hmmmm ik denk dat ik er wel iets vanaf weet ja , en u wat is uw achtergrond ?
Feit is dat de ANWB ook winterbanden promoot evenals de Consumentenbond etc etc echter waarop is dit gebaseerd vraag ik u ? feit is dat Winterbanden superieur zijn in de sneeuw echter hoe vaak ziet u sneeuw liggen op de snelweg naar uw werk ? vaak is het natte drab en in die natte drab presteerd uw normale band vaak beter als die mooie winterbandzeker als de temperatuur niet onder de 7 graden is .
En ja de ANWB verkoopt via Kwikfit en Profile winterbanden afspraak maken kon via de anwb site denk dat de anwb daar vast wel wat voor vangt .
Amigo1973 | 27-01-12 | 17:01 | niet ok!
Vroeger had je gewoon "banden".
Jaren terug had een vriend van mij ineens stapels banden in zijn huis staan. "Dat zijn winterbanden".
Frits de Vriez | 27-01-12 | 17:08 | niet ok!
Winterbanden zijn voor vrouwen en bejaarden die niet kunnen rijden.
Schreeuwmeeuw | 27-01-12 | 17:08 | niet ok!
@Piet_Snot | 27-01-12 | 16:56 | niet
Toen ik de Innovam automotive opleiding tot middle manager automotive volgde kregen wij bij het vak onderstel ook Banden
daar komt zeer veel bij kijken kan ik u vertellen , ik vraag mij bijvoorbeeld af of dat de winterband rijders pijlen op hun banden hebben staan , want een band die verkeerd om word gemonteerd na opslag kan dus uit elkaar vliegen , ik zie regelmatig buren in de weer met hun krikje en ik betwijfel of zij dat weten .
De draairichting van een band mag dus nooit wijzigen ! , en een vergissing is snel gemaakt , maar alles voor de veiligheid ! :-)
Overigens gebruiken banden fabrikanten zomer compounds voor warme landen , deze banden zijn veel harder als normale banden
Amigo1973 | 27-01-12 | 17:11 | niet ok!
Een tip ,, ga naar uw auto dealer bedrijf en kijk waar de monteurs op rijden ik durf te wedden dat tenzij de betreffende monteur een fervent wintersporter is er gewone normale banden onder liggen , en ja als u het aan hem zal vragen dan zal hij u zeer zeker winterbanden aanraden ! ( snapt u waarom )
Amigo1973 | 27-01-12 | 17:19 | niet ok!
Weet je wat het mooiste van vorst is?De discussie over winterbanden.Op wintersport was ik er toch weer blij mee want steeds 4 kettingen omleggen is geen hobby.
phes | 27-01-12 | 17:24 | niet ok!
Sakkeju ...
Vorige week de lentebanden al gemonteerd ,
die met bloemetjes profiel.
Piet_Snot | 27-01-12 | 17:25 | niet ok!
Uhu, iedereen is een fantastische chauffeur.
Nietvoordekat | 27-01-12 | 17:32 | niet ok!
Vorig jaar rond deze tijd tot onze oren in de sneeuw en nu lijkt het soms lente. Mijn tuin staat al op bloeien. Winterbanden zitten al onder de auto sinds dat GS waarschuwde voor de winter des doods in november...Gelukkig krijg ik nu eindelijke profijt van mijn winterbanden (alhoewel het van mij warm water mag regenen)
Stahlhelm | 27-01-12 | 17:35 | niet ok!
Ik woon in een wintersport gebied, en je haalt de "first timers" onder de Nederlanders er zo uit... Neeeheee, lukt niet met je all season banden.. Kom je niet mee de berg op.... En kettingrijders zijn ook een ramp... Leer gvd fatsoenlijk winter rijden voor je ergens op wintersport het verkeer ophoudt...
KlopKlop | 27-01-12 | 18:39 | niet ok!
Mag ik iedereen hier er even op wijzen dat veel gemeenten zonder strooizout kwamen te zitten en dus hele wijken niet meer werden gestrooid?
macmiep.nl | 28-01-12 | 21:19 | niet ok!
Phes..je hoeft maar 2 kettingen om te leggen. sturende wielen (voorwielaandrijding of 4 wielaandrijving) of aangedreven wielen (achterwielaandrijving)
xpresso172 | 29-01-12 | 08:12 | niet ok!