De plaatsvervangend burgemeester van Moskou, Aleksandr Gorbenko, heeft bepaald dat de Russische oppositie 4 februari een betoging mag houden tegen premier Vladimir Poetin.
De betoging mag plaatsvinden ten zuiden van de rivier de Moskva, die dwars door Moskou stroomt. De oppositie rekent op de komst van tienduizenden actievoerders. Er komt ook een tegendemonstratie van aanhangers van Poetin. Ook daar worden tienduizenden deelnemers verwacht.
In maart worden de Russische presidentsverkiezingen gehouden, waar Poetin kandidaat is. Volgens een recente peiling heeft hij de steun van circa 60 procent van de stemgerechtigden. Gennadi Zjoeganov,voorman van de Communistische Partij, staat in die peiling op 15 procent.
Gerelateerd
Russische houdt zoon 33 jaar binnen
#Rusland
Reaguursels
Wie wil een wedje leggen dat deze betoging op het laatste moment om een lullige reden niet doorgaat?
Horagha | 26-01-12 | 12:32 | niet ok!
Waarom kwam dit nummer opeens naar boven?
www.youtube.com...
Lau.T | 26-01-12 | 12:47 | niet ok!
Ah, dus de oppositie kan de spandoeken met "Poetin zuigt piemels in het Kremlin" tevoorschijn halen!
Boer Harm uut Twente | 26-01-12 | 12:56 | niet ok!
Je mag dus betogen tegen Poetin. lol. Als je de dronehelicopters kan ontwijken dan leef je daarna nog wel aardig.
winnertakesitalll | 26-01-12 | 14:09 | niet ok!