Lavrov bij zijn aankomst in Damascus

De Syrische president Assad wil onderhandelen met de oppositie.

De Syrische president Assad is bereid om gesprekken aan te gaan met de oppositie. Ook zal er op korte termijn een referendum worden uitgeschreven over een nieuw op te stellen grondwet. De Baath-partij van Assad raakt in die nieuwe constitutie hoe dan ook zijn absolute macht kwijt.

Dat heeft Assad gezegd na afloop van zijn gesprek met de Russische minister van Buitenlandse Zaken Lavrov die vandaag in Syrië is aangekomen voor onderhandelingen. Volgens RT.com wil Rusland gaan bemiddelen bij de onderhandelingen met de oppositie. Die zou daarmee hebben ingestemd. Syrië wil bovendien opnieuw waarnemers van de Arabische Liga toelaten, ook in steden als Homs waar de laatste dagen hard gevochten is tussen regeringstroepen en de oppositie.

Sancties

Ook Turkije wil zich opnieuw met Syrië gaan bemoeien, maar de Turkse premier Erdogan benadrukte dat hij geen contact zal zoeken met de Syrische regering: "We beginnen een nieuw initiatief met de landen die achter het Syrische volk staan, niet achter het Syrische regime."

De Europese Unie bereidt intussen nieuwe sancties voor tegen Syrië. Zo worden tegoeden van de centrale bank bevroren en moet er een verbod komen op de handel in onder meer goud met Syrië. Verder wil de EU maatregelen nemen om Syrische bloggers beter te ondersteunen. Nederland heeft zijn ambassadeur tijdelijk teruggeroepen uit Damascus en gaat de Syrische ambassadeur in Brussel op het matje roepen.

Ook de Golfstaten hebben maatregelen genomen tegen Syrië. De landen verenigd in de Gulf Cooperation Council zetten per direct de Syrische ambassadeurs uit.

Update 16:11 Nederland trekt ambassadeur tijdelijk terug

Reaguursels

wedden dat hij de lichamen van hitler en zijn vrouw komt brengen uit het topic van hiervoor. en dat asad word overgevlogen naar die bunker om daar de komende 20 miljoen jaar te blijven totdat wetenschappers weer een gat in de ijslaag van het meer gaan boren...

toch?

Nee maar wat nu? De Russen gaan voor een diplomatieke oplossing... Obama, goed opletten!

Die 2 hebben plannen... ATTACK

Ja ja en ondertussen neemt Nederland deel aan een massale militaire oefening voor een oorlog met Iran.
-
Deze grootschalige oefening genaamd 'Bold Alligator 2012' vindt op dit moment plaats aan de Amerikaanse oostkust en wordt geleid door de Amerikaanse vice-admiraal Kevin Scott en brigadier-generaal Christopher Owens. Het nucleaire vliegdekschip USS Enterprise en de bijbehorende aanvalsgroep en ook de amfibische helikopterdekschepen USS Wasp, USS Boxer en USS Kearsarge vormen samen met zesduizend mariniers, vijfentwintig bommenwerpers en vijfenzestig aanvals en transporthelikopters de hoofdmacht. Naast de Nederlandse doen ook Franse, Britse, Italiaanse, Australische en Nieuw Zeelandse militaire eenheden aan de oefening mee, die nu plaatsvindt voor en op de Atlantische kust van de staten Virginia, North Carolina en Florida.
-
Na het einde van 'Bold Alligator 2012' op volgende week dinsdag 14 februari vertrekken alle deelnemers daadwerkelijk naar de Perzische Golf, waar vanaf begin maart 3 Amerikaanse vliegdekschepen met aanvalsgroepen, met vier of vijf amfibische oorlogsschepen en het Franse vliegdekschip Charles de Gaulle samen een enorme aanvalsmacht zullen vormen.
-
op dit moment zijn er al zo'n 100.000 Amerikaanse soldaten, mariniers, piloten en ander militair personeel rond de Perzische Golf gestationeerd.
-
Fijn toch dat onze regering en media ons zo goed informeert over alle zaken.

Hij wil met de oppositie praten. Met de Kalasjnikov in de hand zeker.

Erdogan benadrukte dat hij geen contact zal zoeken met de Syrische regering: "We beginnen een nieuw initiatief met de landen die achter het Syrische volk staan, niet het Syrische regime."

Het lijkt er op dat Erdogan zijn oog heeft laten vallen op een leuk stukje Noord-Syrië voor zijn toekomstige Ottomaanse Rijk 2.0

benzat | 07-02-12 | 14:21 | niet ok!

wel eens van een korte samenvatting gehoord?

rhea | 07-02-12 | 14:28
Hoe bedoel je ?
Deze reaguurder geeft een korte opeenstapeling van feiten, voegt enkele details toe en geeft een voorzichtige conclusie. Doet hij/ zij dit niet, dan roep je zeker dat hij/ zij zomaar wat in de lucht slingert ?

@benzat | 07-02-12 | 14:21 |
Ik weet dat de Enterprise in maart naar de golf gaat, maar ik heb nog nergens gelezen dat die hele taskforce meegaat. Als dat zo is dan kunnen we wel wat gaan verwachten.
De Bush is ook weer uitgevaren.
stratfor.com...

De inkopper | 07-02-12 | 14:37 | niet ok!

je loopt achter, ze hebben topic alweer aangepast met andere kop etc, goedenmiddag!

Het vervelende is dat de "oppositie" vanaf dag 1 weigert om te praten. De inmiddels "opstandelingen" geheten, zullen niet opgeven hun beoogde doel te bereiken, zoals het echte democraten betaamd, namelijk het met grof geweld omver werpen van de regering en waarbij Assad en zijn vrouw en kinderen een zelfde lot beloofd wordt als Kadaffi:

"Syrian opposition leaders have warned that President Bashar al-Assad and his family will suffer a bloody end in the same fashion as Libyan dictator Moammar Gadhafi."

www.ibtimes.com...

rusland is beter bezig dan de rest.
die sancties zijn enkel voorbereidingen voor militaire acties. als ze (en alleen dan) dat hiermee kunnen voorkomen doen ze t goed!

@plaszak | 07-02-12 | 14:45
Ja die gaan daar inderdaad niet heen voor de grap ben ik bang, de Vinson en Lincoln zijn daar nog dus mischien gaat de Bush één van deze twee vervangen, want de Stennis blijft nog als reserve bij de Filipijnen provoceren woorlopig.

Fijn toch dat onze regering en media ons zo goed informeert over alle zaken.
benzat | 07-02-12 | 14:21

Maar kan ik ergens een RSS-feed hierover krijgen?

want de Stennis blijft nog als reserve bij de Filipijnen provoceren woorlopig.

benzat | 07-02-12 | 15:15 |
Haha, hij is leuk..
Maar de Stennis gaat echt naar huis. Heeft er 7 maanden opzitten, dan mag het ook wel een keer.
Heel offtopic, weet ik, maar mocht je interesse hebben, hier een tactische studie voor een mogelijk conflict:
www.scribd.com...

Uiterst verwerpelijk van die Russen, de dialoog aangaan terwijl er ook voor een militaire oplossing gekozen kan worden.

@L. Rakker | 07-02-12 | 15:20
Geen idee bel ze ff op 0800-8051 en vraag maar naar de afdeling geheime zaken die weten vast meer.

@plaszak | 07-02-12 | 15:22 |
Ha Ha idd ja dat klopt ik had het gister nog onder het kaartje gelezen, Mooie kans voor China btw nu is de weg lekker vrij. ik zal dat filmpje is goed bekijken :-)

Europa heeft nog niet (genoeg) door dat ze eigenlijk Turkije in de kaart spelen. De Turken pakken dadelijk de hele buit. Daarna zullen ze geen toetreding meer zoeken tot Europa en misschien zelfs de NAVO verlaten. De USA zal hen dan, zonder tussenkomst van Europa, nog meer kunnen steunen (onder de deal dat Turkije de banden met Israel toch maar weer wat aan haalt). Ook kunnen de Turken, door uit de NAVO te stappen, de Grieken weer tot vijand verklaren en de Cypruskwestie weer naar hun hand zetten. De Russen worden dan helemaal gek en zullen Europa onder druk zetten (oa. via de gastoevoer). De Duitsers en Fransen zullen Turkije tot gevaarlijke macht gaan bestempelen. De Polen voelen zich door een nieuwe pro-Russische houding van Duitsland bedreigd. Zij zullen ook uit de NAVO stappen en een speciale alliantie vormen met de USA. De Yanken bereiken op dat moment een aantal doelen. Rusland op haar west- en zuidgrens (incl. toegang Zwarte Zee) onder druk zetten (via stroman-staten Turkije en Polen), en het degraderen van Frankrijk en Duitsland tot vrienden ipv trouwe bondgenoten, alsmede het verzwakken van Europa als 'samenhangend' blok.

Ja ja, eerst schieten dan praten.

@Lafayette | 07-02-12 | 15:57 |
Zó, heej, jij hebt je tenminste ingelezen....

Zoals ik al vaker heb gezegd en ook blijf zeggen... de Russen en Chinezen zijn de enige twee landen die hun verstand gebruiken. USA en Europa maken alleen maar vijanden, Rusland en China maken alleen maar vrienden. Over een aantal jaar kunnen we toch niet meer om de Russen heen, ze zijn zich nu uitermate goed aan het organiseren en het land komt in opbloei.. mark my words. Few years and then Russia will be the country that makes the rules. USA staat in 2020 langs de zijlijn de janken als een klein kind en Europa ook, mits ze eens stoppen om de kont van USA te kussen. Gelukkig heeft Nederland een uitermate goede relatie met Rusland.

"Assad wil praten met oppositie" listig advies van de Russische minister. Echt een klassieker. Eerst trap je ze de tyfus, als dat te veel tumult oplevert ga je daar gewoon mee door maar je zegt ook dat je met ze gaat praten. Ik stel voor: een EU boycot van Russisch gas en alle Chinese producten, desnoods gevolgd door een exportstop.

@Wessel Meijer | 07-02-12 | 16:09 |
Alle Chinese producten?
Shit, kan ik niks meer kopen!

@EnochPowell | 07-02-12 | 16:07
Allemaal geopolitiek.
De Russen willen weer supermacht zijn, maar daar hebben ze simpelweg niet de (economische) infrastructuur voor. De Chinezen daarintegen hebben dat weer wel. Wat de Chinezen ontbreekt is een geografische strategisch voordeel. Militair kunnen zij zich daarom moeilijker ontwikkelen (vooral groot landleger). China is daarom haar marine in hoog tempo aan het moderniseren en uitbreiden.
-
De USA heeft een grote vinger in dit geopolitieke spel en die zijn in 2020 nog lang niet uitgespeeld. De USA is eigenlijk een eiland met 2 grote oceanen als verdedigingslinie. Syrie is maar een pionnetje in het grote spel tussen de machtsblokken. De USA is hier de (kwade) genius. Dat met Syrie Europa gesloopt wordt door de USA zullen maar weinigen in Europa door hebben.
-
Een oorlog tussen de USA en China is uiteindelijk onvermijdelijk. Die wint de USA. De Yanken kunnen maar door een land echt onderuit gehaald worden..... MEXICO. Als buurland heeft dit land over 40 jaar zo'n groot deel van de USA geassimileerd dat 1/5 van het land een meerderheid van latino's heeft. Mexico is nu nog een zooi, maar over 20 jaar een economische superpower (nu nummer 14 geloof ik).

Shit, kan ik niks meer kopen!
plaszak | 07-02-12 | 16:10 | niet ok!
Precies. Komen we er ook eens achter hoezeer de zaken al overgenomen zijn door China, nota bene door "ons" eigen toedoen, want wie hebben er miljarden in China geïnvesteerd? Wie helpt ze bij hun energieproblematiek? En wei staat er apetrots te glijen over al deze Nederlandsche "successen" (lees: uitverkoop)????

Mexico is nu nog een zooi, maar over 20 jaar een economische superpower (nu nummer 14 geloof ik).
Lafayette | 07-02-12 | 16:16 | niet ok!
1 grote drugshandel zallu bedoele

De Yanken kunnen maar door een land echt onderuit gehaald worden..... MEXICO.

Lafayette | 07-02-12 | 16:16 | niet ok!

Een echt leger heeft Mexico niet, dus zij zullen het conflict met de Noorderburen moeten beslechten met hun meest dodelijke wapens: de Taco en de Burrito.

@MvanBuuren | 07-02-12 | 17:07
Assimilatie is de krachtigste vorm van verovering. En ja Taco en Burrito's inmiddels all American fast food. hehe

Reacties op dit artikel zijn gesloten