Franse voetballers moeten voortaan verplicht meezingen als voor aanvang van een interland het volkslied klinkt.

Franse voetballers moeten voortaan verplicht meezingen als voor aanvang van een interland het volkslied klinkt. Dat heeft de nieuwe bondscoach Laurent Blanc bepaald. ''Het ligt vrij gevoelig in Frankrijk en daarom heb ik de spelers persoonlijk opgedragen mee te zingen.''

De meeste Franse voetballers houden hun lippen stijf op elkaar tijdens het volkslied, tot ergernis van hun landgenoten op de tribune en voor de televisie. Na het desastreus verlopen WK, waarop de spelers van 'Les Bleus' onder meer een dag weigerden te trainen, heeft Blanc de discipline aangetrokken. Zo moeten de spelers na iedere training hun lege waterflesjes zelf opruimen, iets wat onder de vorige bondscoach Raymond Domench zelden gebeurde. Ook eist hij van zijn spelers eensgezindheid tijdens het volkslied.

Reaguursels

-weggejorist-

mja, het zou beter zijn als hij ze kon motiveren om vrijwillig te zingen ^^.

Wellicht een rap-versie?

Tja je vraagt je ook regelmatig af of je wel naar Franse voetballers zit te kijken.

dit gaat niks meer worden met Les Bleus, arrogante spelers icm met een coach die voor strenge leraar speelt, dat werkt niet :)

- met

Ik vind dit een beetje raar eigenlijk.
Een voetballer die zich inzet voor zijn land mag toch, met alle respect, zelf bepalen of hij een liedje gaat zingen?
Het is geen kleuterklas meer.
En wat als, pak 'm weg, Ribéry niet meezingt... Wisselt hij 'm dan?

Misschien eens wat meer autochtone Fransen opstellen....

De Malaise, ..."laten we marchanderen..."

Het franse chauvinisme kent geen grenzen...

Ze zijn daar helemaal doorgeslagen in Frankrijk. De politiek die zich er mee bemoeit, spelers schorsen voor werkweigering en nu verplicht meezingen met het volkslied. Die Fransen kunnen gewoon niet zo goed voetballen. Als je dan spelers hebt die 70 wedstrijden spelen op het hoogste niveau in het seizoen kan het gebeuren dat je wat minder speelt op het WK.

Ik vind dat de franse spelers het nederlandse volkslied moeten zingen...

Vind dat alle spelers die voor hun land uitkomen het volkslied moeten zingen. Als je in een stadion zit met 50000 man die meezingen om een voetballer daarna te zien voetballen, kan de voetballer ook best wel even zijn bek lostrekken en paar fijne noten naar buiten werken.

Ik ben speciaal | 03-09-10 | 19:10
Je zegt het zelf. Die fans komen om die voetballers te zien voetballen. Niet om te zingen. Het is geen idols.

Haha, 90% van dat elftal bestaat uit import Fransen, veel plezier met het faken van eenheid.

@Siebrandt
Dat is zo, maar ik vind het er ook zo stom uitzien als iedereen zijn bek los trekt en 2 dan weer niet. Doe dan ff gezellig mee.

Graag wel de mic uit als de camera langs die hoofden gaat! Het is niet om aan te horen!

France got talent,alleen niet met voetballen,en dan ga je het maar zo proberen.Hoeveel punten zouden ze van Roemenie krijgen??

Er speelt ook bijna geen Fransman meer in dat "nationale" voetbalelftal van ze.

Ik vind die Fransen net een basketbalteam hebben...

Zou hier ook moeten...

Die Rugbyers van ze zijn nog wel Frans.
www.youtube.com...

De oude coach heet Raymond Domenech, maar 't is al heel wat dat de d's en t's kloppen. Al zitten in dit stuk geen struikelblokken.

Het Franse koloniale elftal.. ben benieuwd of dat ooit nog wat wordt.

het zou beter zijn als de spelers het vanzelf deden...
waterflesjes opruimen zou opzich al vanzelf moeten gaan...

Reacties op dit artikel zijn gesloten