Een nieuwe spellingscontrole voor internet leert zichzelf wat normaal taalgebruik is.

Een nieuwe spellingscontrole voor internet leert zichzelf wat normaal taalgebruik is door ingevoerde tekst te analyseren. De website Valkuil.net wordt vanmorgen gepresenteerd door onderzoekers van de Universiteit van Tilburg.

Valkuil.net herkent niet alleen tik- of grammaticafouten, maar maar ook verkeerde afbrekingen en woorden die hetzelfde klinken. Reguliere spellingscontroles, zoals die van Word, zijn gebaseerd op woordenlijsten en grammaticaregels. Valkuil.net gaat echter uit van de context van het woord en herkent bijvoorbeeld de fout in de zin 'hij zij dat het goed was'. De website is volgens de makers een voorbeeld van het zelflerende vermogen van computers.

De website wordt gepresenteerd op een symposium van de onderzoeksgroep 'Induction of Linguistic Knowledge', meldt de universiteit. Hier worden studies gepresenteerd en gedemonstreerd op het gebied van spellingcorrectie.

Reaguursels

Van woordneuken is nog niemand zwanger geworden.

Gelukig, kunne we hier op powned ook mindur fout maken.

trap niet in die valkuil

valkuil.net... werkt voor geen reet. Leleik hoort lelijk te worden als ik het bericht goed lees.

"wei staan in de wij" #fail

Oh yes!! Mag ik weer wat hersencellen minder gebruiken, bedankt!

Skynet!!!

Toontje Larger | 31-05-11 | 11:22 |
Inderdaad, hoe kunnen we zo dom zijn?

'hij zij dat het goed was'

Goed moet natuurlijk met dt! Want stam+t enzeau.

Binnen de context van dit artikel is het woord "zij" - hoewel op zich fout - toch goed. Waarom trapt valkuil er dan toch in en ziet dit woord als fout ? Niet begrepen binnen de context ?

Ongemerkt leer je je eigen fouten herkennen en corrigeren. Goed initiatief.

Gewoon even alle GS en Powned topics voeren (inclusief reaguursels) en deze site is ook over de rooie.

"de wedstreid werdt gestaakt"

wedstreid => geen suggesties .... lol

"De website is volgens de makers een voorbeeld van het zelflerende vermogen van computers."


Huidige computers kunnen niet leren en al zeker niet vanzelf, software misschien maar dit voelt aan als een statische leer engine, soort van deep belief tree / markov model crossover. Zeggen dat dit zelflerend is is gewoon een leuke reclame stunt

Als deze software leert van ervaring, kun je het dan iets verkeerd aanleren? Het grootste gedeelte van Nederlanders gebruikt 'als' en 'dan' verkeerd, evenals 'ergeren' en 'irriteren'.

Pikt 'ie dat ook op?

Dinsdag 31 mei om 12:08 uur heeft SkySpell zelfbewustzijn verkregen.

@delemming
Precies. Dit hebben we al vaker langs zien komen. Binnen de kortste keren verandert die spellingchecker alles in ranzige woorden, omdat iemand grappig is geweest.

"Kudt" blijft "Kudt". Werkt dus prima.

Doet t niet. De zin "even kijken of dit werkd" vind prima.
Lulding dus.

Volgens mijn staat ie uit!

'hun zijn beter als ik' -> 0 fouten

1 april valt laat dit jaar....

Reacties op dit artikel zijn gesloten