De regels voor vrijheid van meningsuiting in een bepaald land gaan bepalen wat iemand daar op Twitter kan zetten of lezen. De microblogdienst gaat lokaal modereren, waardoor het kan gebeuren dat een bepaalde tweet niet in Duitsland te lezen is maar wel in Nederland.
Twitter schrijft op zijn blog: "Nu we internationaal groeien, worden we actief in landen waar verschillende ideeën zijn over de contouren van de vrijheid van meningsuiting. Soms verschillen die zo sterk van onze ideeën dat we er niet kunnen bestaan. Soms zijn ze vergelijkbaar maar is bepaalde content vanwege historische of culturele redenen aan banden gelegd, zoals bijvoorbeeld Frankrijk of Duitsland waar pro-Nazistische content niet toegestaan is."
Als een tweet is geblokkeerd, krijgt een gebruiker daar bericht over met de reden voor de censuur. Bij geblokkeerde tweets komt bovendien een icoontje te staan, zodat gebruikers in andere landen kunnen zien dat het gaat om lokaal gecensureerde content gaat.
Reaguursels
Onmogelijk met het aantal tweets dat per seconde wordt geplaatst...
EllaRouvoet | 27-01-12 | 09:46 | niet ok!
Ah dus twitter gaat bepalen wat wel of niet kan. Ik durf te wedden dat men in Iran wel zaken mag posten waar de regering het niet mee eens is.
Sterker nog daar trekken wij Westerse goedzakken zelfs geld voor uit terwijl we onze ouderen, zwakkeren en jongeren steeds verder afknijpen.
seesharp | 27-01-12 | 09:53 | niet ok!
Hoezo, vrij internets....
Jo de Banjo | 27-01-12 | 09:53 | niet ok!
Maar ja, als je je bedrijf voor miljarden wil verkopen, dan moet je je aanpassen aan de mores van iedereen...
Jo de Banjo | 27-01-12 | 09:54 | niet ok!
Dua alles na deze zinnen verbieden?,zou u zo vriendelijk willen zijn en ga u gang,oke en ja,het zal wel saai worden.
nuikeffe | 27-01-12 | 10:01 | niet ok!
Ik gooi d'r maar een nieuw woord in: toegeven aan censuur is censuritude!
EllaRouvoet | 27-01-12 | 09:46 | niet ok!
Ja en nee. Je kunt het inderdaad niet handmatig doen maar je kunt wel censureren op bepaalde keywords.
verpaupificering | 27-01-12 | 10:01 | niet ok!
-weggejorist-
verpaupificering | 27-01-12 | 10:02 | niet ok!
Ik zie dubbel.
verpaupificering | 27-01-12 | 10:02 | niet ok!
De fuck denkt die gozer van het plaatje in de tweet :s
vreesenbeef | 27-01-12 | 10:10 | niet ok!
ACTA in werking ...
James Lastig | 27-01-12 | 10:12 | niet ok!
Ja, vooral het vrije internet niet laten werken om meer vrijheden te creeren. Goed dat we ons ook op de internets gaan laten voorschrijven wat wel en niet mag door de meest bekrompen mensen onder ons. Geluk bij een ongeluk is er nu ruimte op de markt voor een nieuwe Twitter.
Da was ik nie... | 27-01-12 | 10:24 | niet ok!
Mooi nu gebruik ik twitter al zeker niet meer. ookal klinkt dit niet gevaarlijk, dat wordt het wel als degene die censuur bepaalt aan de haal gaat. Dus Twitter; niks censureren en deze landen dat probleem zelf maar laten oplossen, of de dienst gewoon niet aanbieden/laten blokkeren.
MasthaX | 27-01-12 | 10:28 | niet ok!
Nou kom op mensen stoppen met dat Twitter zijn ze wel goed bij hun hoofd censuur. ben benieuwd hoeveel er mee ophouden
dedwarsligger | 27-01-12 | 10:33 | niet ok!
Dan is het snel afgelopen met twitter en tijd voor een nieuw idee.
Mensen hebben altijd het idee dat twitter/Facebook/Google zulke gevestigde namen zijn... 15 jaar geleden dacht iedereen nog dat Altavista de grootste zoekmachine zou blijven en ICQ de manier zou zijn voor directe communicatie.
kapotte_stofzuiger | 27-01-12 | 10:44 | niet ok!
seesharp | 27-01-12 | 09:53
Twitter is gewoon een bedrijf dus zij kunnen doen en laten met HUN site wat ze zelf willen.
DaveDH | 27-01-12 | 10:46 | niet ok!
@kapotte_stofzuiger | 27-01-12 | 10:44 | niet ok!
Mooi gezegd.
Mahmoud Ahmadinejad | 27-01-12 | 10:50 | niet ok!
Zo het einde van Twitter is ook weer een feit sinds vandaag, snap trouwens toch niet wat je er aan hebt?
benzat | 27-01-12 | 11:04 | niet ok!
Dahag Twitter
Hempieman | 27-01-12 | 11:09 | niet ok!
Tweettweetliedetiet einde van een mooie periode waar je nog doodverwensingen en bedreigingen kon rond tweeten en daar keurig eerst voor een rechter moest verantwoorden. Nog ff en we hebben geen rechters meer nodig, de commercie is dan jury, rechter en strafuitvoerder in een. ja precies wat we willen einde van de scheiding der machten; alles in de macht van de commercie.
Ffiver | 27-01-12 | 11:19 | niet ok!
Ik Twitter uitsluitend commercieel naar mijn volgers. Daaronder zitten vele volgers die mijn wekelijkse nieuwsbrieven eerst als spam hadden geclassificeerd.
TriestGeval | 27-01-12 | 11:21 | niet ok!
-weggejorist-
P5ycH0 | 27-01-12 | 11:21 | niet ok!
Ik hoop dat dit het einde van twitter is.
P5ycH0 | 27-01-12 | 11:22 | niet ok!
Het is ook bizar: Westerse landen juichen tweets toe om met de revolutie mee te doen en Mubarak van zijn voetstuk te halen, maar in eigen land wordt je voor dergelijke tweets van je bed gelicht. Social Media is een Trojaans paard.
Lafayette | 27-01-12 | 11:41 | niet ok!
The Intertubez; fun while it lasted...
McShamus | 27-01-12 | 11:45 | niet ok!
@kapotte_stofzuiger | 27-01-12 | 10:44
15 jaar geleden gebruikte ik ook nog webcrawler. :-) En was Lycos nog machtig. Er zit inderdaad maar 1 ding op. Geen gebruik meer van maken als het niet deugt en hopen op een alternatief.
Lafayette | 27-01-12 | 11:56 | niet ok!
Ik tegen kleinzoon, Kijk jongen, vroegáh konden we nog vrijuit onze mening geven.. Dat heette democratie.. Toen wedt het verboden en hadden we nog het internet.. Maar helaas de hoge meneertjes vonden dat niet netjes en toen begon het met twitter.. En met de acta wet ging het steeds verder
demilord | 28-01-12 | 12:22 | niet ok!