'Belastingdienst houdt informatie achter voor de rechter'

'Belastingdienst houdt informatie achter voor de rechter' 

26 januari 2023 - 12:20

Goh, voor iedereen die onder een steen heeft geleefd en nog nooit van de Toeslagenaffaire heeft gehoord heeft RTL Nieuws een schokkend nieuwsfeitje: "De Belastingdienst houdt soms informatie achter voor de rechter, terwijl de wet voorschrijft dat alle relevante stukken in een zaak moeten worden overlegd."

De Inspectie Belastingen noemt het 'zorgelijk' en onderzoekt op welke schaal dit gebeurt. Volgens staatssecretaris Van Rij gaat het om 'incidenten'. Ja, net als in de Toeslagenaffaire, daar hield de Belastingdienst constant stukken achter met als gevolg dat ouders rechteloos waren. Ook een incidentje zeker?

Advocaat Carlijn van Dijk is zo iemand die regelmatig tegenover de Belastingdienst in de rechtszaal staat. Ze zegt tegen RTL Nieuws dat ze vaak 'hard moet duwen en trekken' om het hele dossier op tafel te krijgen. "Soms moet je veel moeite doen om stukken in de procedure te krijgen die ontlastend zijn."

Oww, er gaat iets niet goed bij het opvragen van de reaguursels.
Reaguren Bekijk reaguursels {{totalComments}}
{{totalComments}} reaguursels geplaatst {{totalComments}} reaguursel geplaatst Er zijn geen reaguursels geplaatst.
Vernieuw
image/svg+xml
image/svg+xml
{{comment.nickname}}
{{comment.dateCreated | date:'dd MMMM yyyy - hh:mm:ss'}}
Niet ok Gemeld

{{comment.text}}

Vernieuw
Reaguren is niet mogelijk.
{{message}}
{{message}}
Je bent vergeten een reaguursel op te geven.
PowNews
image/svg+xml
Kijk ook
image/svg+xml