
'EU-migranten' terroriseren Den Haag CS: 'Agressie, overlast, diefstal'
Op station Den Haag Centraal wil je niet dood gevonden worden. Door agressie, overlast en diefstallen van dakloze EU-migranten op station Den Haag Centraal is de afgelopen maanden een "onbeheersbare" situatie ontstaan, ProRail luidt de noodklok.
ProRail en NS hebben een brief gestuurd naar de gemeente Den Haag over de toegenomen overlast, die vooral in de ochtenden en avonden zou plaatsvinden door dakloze EU-migranten. Dan kun je wel leuk toezicht houden, maar dat "heeft niet goed genoeg geholpen", volgens een woordvoerder van ProRail.
De eerste vier maanden van dit jaar zou maar liefst 29 keer agressie zijn gebruikt tegen medewerkers op het station, twee keer zoveel als in dezelfde periode vorig jaar. ProRail en NS willen dat de gemeente de dakloze EU-migranten uit het land schopt helpt. "De problematiek komt voort uit te weinig faciliteiten."
Ook op Rotterdam Centraal was er veel overlast. Daklozen sliepen er op de bankjes. De banken zijn daarom vervangen door zitstenen. "Het lijkt te werken".
{{comment.text}}