Kabinet steekt miljarden in lastenverlichting, wel pas volgend jaar

Kabinet steekt miljarden in lastenverlichting, wel pas volgend jaar 

31 augustus 2022 - 12:03

Hoera! Het kabinet komt met een miljardenpakket aan lastenverlichting om de koopkrachtpijn wat te verzachten. Helaas wel pas volgend jaar, dus we moeten allemaal eerst nog even maandenlang op een houtje bijten.

Het gaat vooral om lastenverlichting, die voor een flink deel wordt betaald door bedrijven en vermogenden. Zo gaat de inkomensbelasting omlaag, terwijl bedrijven en vermogenden juist meer belasting moeten gaan betalen. Er komt ook een hogere mijnbouwheffing voor energiebedrijven. Verder gaat het minimumloon op 1 januari verder omhoog dan gedacht.

We zullen zien wat dit met de prijzen gaat doen, alsof grote bedrijven gaan interen op hun winstmarges. Vandaag werd bekend dat de inflatie opnieuw door het dak is gegaan - liefst 13,6% in augustus - en dus is het fijn dat het kabinet de koppen bij elkaar heeft gestoken en tot een akkoord voor het koopkrachtpakket is gekomen. Aan het akkoord ging een 'intensief' marathonoverleg vooraf. Alleen maatregelen voor nu waren """lastig""" en dus gaat het om maatregelen voor volgend jaar. 

Oww, er gaat iets niet goed bij het opvragen van de reaguursels.
Reaguren Bekijk reaguursels {{totalComments}}
{{totalComments}} reaguursels geplaatst {{totalComments}} reaguursel geplaatst Er zijn geen reaguursels geplaatst.
Vernieuw
image/svg+xml
image/svg+xml
{{comment.nickname}}
{{comment.dateCreated | date:'dd MMMM yyyy - hh:mm:ss'}}
Niet ok Gemeld

{{comment.text}}

Vernieuw
Reaguren is niet mogelijk.
{{message}}
{{message}}
Je bent vergeten een reaguursel op te geven.
PowNews
image/svg+xml
Kijk ook
image/svg+xml