
Lopen de stemmers van BBB over naar Omtzigt?
Nadat een heleboel politici gillend zijn weggerend uit de politiek zijn er ook mensen die staan te popelen om weer terug te komen. Naast Henk Krol komt een oude bekende terug: niemand minder dan Pieter Omtzigt. Hij heeft dit weekend zijn eigen partij 'Nieuw Sociaal Contract' opgericht en daarmee hoopt hij de verkiezingen niet te winnen.
Ja, u las het goed. Pieter Omtzigt vindt het leuk in de politiek maar hoopt niet dat hij te veel stemmen krijgt. Maar of (zijn fans) de stemmers daarnaar zullen luisteren is natuurlijk maar de vraag. Op straat zijn de mensen wel enthousiast over deze partij. We hadden in de Nederlandse politiek toch nog niet zoveel partijen.
Opiniepeiler Maurice de Hond komt in zijn peilingen nu uit op 27 zetels voor Omtzigt. Dat zijn volgens Maurice stemmers die bij de BBB vandaan komen: “De Boer Burger Beweging stond op een gegeven moment zelfs op meer dan dertig zetels. Was afgelopen weekend al gehaald naar rond de 21 en daarvan denkt bijna de helft liever op Pieter Omtzigt te gaan stemmen.” Dat is natuurlijk niet zo leuk nieuws voor Caroline van der Plas. Op straat kiezen mensen ook eerder voor Pieter: “Als ik moet kiezen Omtzigt omdat ik vind dat hij het met de toeslagenaffaire heel goed deed.” Toch is niet iedereen heel enthousiast: “Oh nee die galbak.”
{{comment.text}}