
'Messen van jongeren worden steeds groter'
De politie maakt zich zorgen. Jongeren blijken niet alleen steeds vaker een mes op zak te hebben, de messen worden ook steeds groter en groter.
Alleen al in Oost-Nederland zijn de afgelopen twee jaar zo'n 900 messen in beslag genomen, vandaar dat het Nederlands Forensisch Instituut (NFI) een database voor messen heeft aangelegd om steekpartijen beter te kunnen onderzoeken.
Het gaat volgens microsporenonderzoeker Martin Janssen niet om keukenmessen, maar om "messen met zaagkartels, kap- en zogenoemde Rambo-messen". De database helpt het NFI te bepalen welk soort mes er is gebruikt bij een steekpartij. Dat kan bijdragen aan de bewijslast in strafzaken. Ook kan de database worden ingezet om criminele organisaties op het spoor te komen, door bijvoorbeeld bepaalde messen te linken aan een groep. Aan de hand van die informatie kan de politie weer gerichter zoeken.
{{comment.text}}