Oogziekenhuis: 'Al 25 vuurwerkslachtoffers behandeld, jongste 7'

Oogziekenhuis: 'Al 25 vuurwerkslachtoffers behandeld, jongste 7' 

02 januari 2023 - 12:33

De jaarwisseling vond afgelopen weekend plaats en dat hebben ze in het Oogziekenhuis in Rotterdam geweten: in totaal behandelde het ziekenhuis tot dusver 25 mensen aan oogletsels door vuurwerk. Het jongste slachtoffertje was slechts 7 jaar oud, van een ander slachtoffer moest het oog verwijderd worden.

Eerder was al bekend dat de persoon die zijn oog moet missen aan één kant blijvend blind zou zijn, maar het oog bleek dusdanig beschadigd dat het er helemaal uit moest. Vijf van de slachtoffers zijn jonger dan 17 jaar, de jongste is 7.

Zeven mensen moesten geopereerd worden. Zij hadden bijvoorbeeld zoveel kruit in hun oog gekregen dat dit er met een pincet uitgehaald moest worden, aldus de woordvoerster van het ziekenhuis. Hoeveel van de slachtoffers blijvend letsel zullen overhouden aan de jaarwisseling valt nog niet te zeggen. Komende dagen moeten zij herstellen.

Oww, er gaat iets niet goed bij het opvragen van de reaguursels.
Reaguren Bekijk reaguursels {{totalComments}}
{{totalComments}} reaguursels geplaatst {{totalComments}} reaguursel geplaatst Er zijn geen reaguursels geplaatst.
Vernieuw
image/svg+xml
image/svg+xml
{{comment.nickname}}
{{comment.dateCreated | date:'dd MMMM yyyy - hh:mm:ss'}}
Niet ok Gemeld

{{comment.text}}

Vernieuw
Reaguren is niet mogelijk.
{{message}}
{{message}}
Je bent vergeten een reaguursel op te geven.
PowNews
image/svg+xml
Kijk ook
image/svg+xml