
Pedo Nelson in Mexico in de kraag gevat
Weer een zorg minder. De naar Mexico gevluchte Nelson M. is door de plaatselijke politie opgepakt. Nelson was lid van de verboden pedofielenvereniging Martijn. Mede mogelijk gemaakt omdat de Nederlandse politie alles wat ze wisten over deze gevaarlijke gek hebben gedeeld dankzij de inspanningen van de Nederlandse stichting Free a Girl en de internationale hulporganisatie Operation Underground Railroad.
Nelson wordt in Nederland verdacht van het voorzetten van de verboden pedofielenvereniging en van het bezit van 10.000 afbeeldingen met kinderporno. Hij had begin dit jaar in Mexico politiek asiel aangevraagd. Om dat te voorkomen begon Free a Girl onder meer een petitie, waarna het Mexicaanse OM een onderzoek begon wat leidde tot zijn arrestatie. De Mexicaanse politie heeft onder andere gegevensdragers, foto's van kinderporno en een vuurwapen in beslag genomen.
Petje af dus voor de Mexicaanse politie en dat kan niet gezegd worden van de Nederlandse: "We zijn teleurgesteld in het feit dat de Nederlandse politie hem niet op de internationale gezochte lijst heeft gezet en zijn paspoort niet heeft ingenomen. Het OM heeft niets gedaan om te voorkomen dat Nelson M. zich weer zou bezig houden met dergelijke strafbare feiten. Kinderen moeten wereldwijd worden beschermd tegen dit soort mensen. De gezondheid en het welzijn van kinderen komen in het geding", laat Free a Girl weten.
{{comment.text}}