PowNed

Advocaat van Kylian Mbappé ontkent verkrachting in Zweden: 'Hij is nooit alleen'

Kylian Mbappé zegt er niets van te snappen dat er in Zweden aangifte van verkrachting tegen hem is gedaan. Dat zei zijn advocaat Marie-Alix Canu-Bernard dinsdagavond in het Franse nieuwsprogramma TF1. Volgens haar is het in praktische zin onmogelijk dat Mbappe iemand verkracht zou hebben, omdat hij altijd begeleid wordt. "Hij is noot alleen", zo zegt zij.

  1. Laatste nieuws

"Hij wordt nooit blootgesteld aan een situatie waarin hij een risico zou nemen. Dus dat sluit de mogelijkheid van enig wangedrag van zijn kant volledig uit”, zo vervolgde zij. Zij is natuurlijk zijn advocaat en wordt waarschijnlijk grof betaald om dit soort dingen te roepen dus het is maar de vraag hoe waarheidsgetrouw dit is, maar toch. Volgens haar is de Franse stervoetballer 'verbaasd en verbijsterd' over de aanklacht. 

Het kwam in elk geval rauw op zijn dak dat in Zweden een rel is ontstaan, aldus de advocate. De aanvaller van Real Madrid zou vorige week toen hij met een groep vrienden in Stockholm was in een hotel een vrouw hebben verkracht. Dat melden de Zweedse media Aftonbladet en Expressen. Het Zweedse Openbaar Ministerie heeft inmiddels bevestigd dat er een onderzoek tegen hem loopt en dat hij wordt beschouwd als een ’redelijke verdachte’ in het onderzoek. Een 'redelijke verdachte' is in Zweden het laagste niveau van verdenking voor de Zweedse wet.

Eerder zei Mbappé zelf al op sociale media dat het allemaal nepnieuws was. Volgens hem is dit nieuws de wereld ingebracht om hem in diskrediet te brengen vanwege de zaak die hij tegen zijn vorige club PSG voert. Hij eist 55 miljoen euro van de Franse club.