Azc-protest Loosdrecht loopt uit de hand, politie grijpt keihard in
Dat krijg je er nou van hè? Rond het gemeentehuis in Loosdrecht liep een anti-azc-demonstratie gisteravond uit de hand. Eerst nog een paar honderd mensen en een vrij rustige sfeer, maar dat sloeg langzaam om. Uiteindelijk greep de politie keihard in.
Er werd gedemonstreerd omdat de gemeente Wijdemeren - waar Loosdrecht onder valt - eventjes zonder het vooraf te vertellen een noodopvang voor asielzoekers er doorheen drukte, dat plaats moet bieden aan maximaal 110 asielzoekers. De opvang is in het gemeentehuis zelf, dat grotendeels leegstaat omdat de gemeente gaat fuseren met Hilversum.
Naar eigen zeggen werden de inwoners pas afgelopen vrijdag geïnformeerd en dat zou je redelijk laat kunnen noemen. Woedend zijn ze dan ook. Er werd gegooid met eieren en vuurwerk, en op het hoogtepunt stonden er zo’n vijfhonderd mensen. Toen demonstranten ook zwaar vuurwerk richting agenten gebruikten, was de maat vol.
De burgemeester liet de demonstratie beëindigen, waarna de ME het gebied ontruimde. Iets wat niet lichtzinnig ging om het maar even zo te zeggen. Op dat moment waren er nog een paar honderd mensen aanwezig.
Opvallend: er zijn geen arrestaties verricht. Wel onderzoekt de politie nog wat er precies is gebeurd.