PowNed

Beveiligers Schiphol zijn het zat, vakbonden dreigen met acties

Ja hoor, daar dreigt het volgende Schipholgedoe alweer. CNV en FNV geven de luchthaven en drie beveiligingsbedrijven tot volgende week woensdagmiddag om met concrete verbeteringen te komen. Gebeurt dat niet, dan gaan de beveiligers kort daarna actievoeren.

  1. Laatste nieuws

De bonden stuurden woensdag een ultimatum. Schiphol bracht het aantal beveiligingsbedrijven eerder dit jaar terug van vijf naar drie, omdat de luchthaven meer grip wilde krijgen op de dienstverlening. Klinkt lekker efficiënt. Alleen merken de beveiligers daar volgens CNV en FNV vooral van dat ze zich een slag in de rondte werken.

De werkdruk zou inmiddels zo hoog zijn dat veel beveiligers ziek uitvallen. En daar begint het bekende feest. Minder mensen op de vloer betekent meer werk voor de mensen die er nog wel staan, waardoor vervolgens weer meer beveiligers dreigen uit te vallen.

Schiphol en de beveiligingsbedrijven hebben dus nog een week om met toezeggingen te komen. Anders kunnen reizigers zich mogelijk opmaken voor acties bij de beveiliging. Alsof wachten op Schiphol nog niet genoeg onderdeel van de reis was.