PowNed

Bizar: echtpaar Hilversum dood na drinken uit jeneverfles

Een cadeaufles jenever. Een slok. En daarna ging het mis. Een echtpaar uit Hilversum is overleden nadat ze hadden gedronken uit een fles jenever die ze cadeau hadden gekregen, meldt het AD. Kort na het drinken werden ze onwel. Hulpdiensten kwamen ter plaatse, maar konden niets meer voor hen doen.

  1. Laatste nieuws

Het echtpaar uit Hilversum dronk uit een fles die ze cadeau hadden gekregen. De man werd twee weken vóór zijn vrouw al met ernstige klachten opgenomen in het ziekenhuis en overleed korte tijd later. Toen ook zijn vrouw na een glaasje uit dezelfde fles onwel werd, sloegen hulpdiensten alarm. Uit voorzorg werd zelfs de spoedeisende hulp tijdelijk gesloten om te onderzoeken of er gevaar was voor anderen. Dat bleek niet zo. De vrouw overleed enkele dagen later.

Uit politieonderzoek blijkt dat de fles was gekocht bij een slijterij en onderdeel was van een pakket met vier drankflessen. Alleen: die flessen bleken geen alcohol te bevatten, maar amfetamine-olie. Het pakket was vanuit Nederland naar de Spaanse stad Sevilla gestuurd, met valselijk de naam van de slijterij als afzender. Omdat het daar niet werd opgehaald, ging het retour. In Nederland belandden de flessen per ongeluk weer in de schappen.

Volgens de politie zijn er geen aanwijzingen dat er meer flessen uit deze partij in omloop zijn. Wel wordt nog gezocht naar twee Spaanse getuigen die het pakket in april 2023 probeerden op te halen. Ook mensen die meer weten over de verzending vanuit Nederland worden dringend verzocht zich te melden.

Een bizar toeval? Of een mislukte drugsroute met fatale gevolgen?Na 2,5 jaar onderzoek is nog steeds niet alles duidelijk.