PowNed

Brummen cancelt informatieavond over wolf na bedreigingen

En dan is de wof zelf nog geeneens in de buurt geweest! Een informatieavond over de wolf in Brummen gaat niet door, omdat de organisatoren bedreigingen hebben ontvangen. De dorpsraad wilde inwoners rustig bijpraten over het roofdier, maar kreeg na de aankondiging te maken met steeds fellere reacties en zelfs regelrechte bedreigingen.

  1. Laatste nieuws

De Dorpsraad Brummen zou woensdag 28 oktober samen met Natuurmonumenten de bijeenkomst Een avond met de Wolf organiseren. Het moest een neutrale lezing worden over het dier dat in Nederland steeds vaker onderwerp van discussie is. Nadat de reacties op de aankondiging op sociale media steeds meer uit de klauwen liep, is besloten de stekker eruit te trekken.

Voorzitter van de raad Poldermans zegt tegen de Gelderlander dat hij normaal niet "zwicht" voor bedreigingen, maar deze keer besloot het bestuur toch dat het risico te groot werd. Ook de aanmeldingen uit andere delen van het land deden bij de dorpsraad alarmbellen rinkelen. Er kwamen inschrijvingen binnen uit onder meer Zwolle en Dordrecht. Dat zijn nu niet bepaald plaatsen waar je vanuit Brummen even op de fiets naartoe gaat.

De voorzitter begon zich dan ook af te vragen of iedereen die zich aanmeldde wel kwam voor de lezing zelf. Al met al genoeg reden om de lezing maar over te slaan.