PowNed

Dikke bosbrand Zuid-Frankrijk woedt maar door, inmiddels 16.000 hectare in de hens!

Dikke vette pech voor mensen die a. in Zuid-Frankrijk vakantie vieren en b. die van plan zijn in Zuid-Frankrijk vakantie te gaan vieren. En natuurlijk voor de mensen die in Zuid-Frankrijk wonen, laten we die vooral niet vergeten. De enorme fik die daar sinds eergisteren woedt is NOG ALTIJD NIET onder controle. Uiteraard doen de Fransen hun best, maar de situatie is door droogte en enorme temperaturen bijna niet te houden. Inmiddels staat er 16.000 hectare in de hens, volgens Franse deskundigen is het de grootste bosbrand in vijftig jaar.

  1. Laatste nieuws

En dat is mooi kloten! Wel is de intensiteit van de branden afgenomen, aldus de autoriteiten. Dat is mooi, maar alsnog staat de boel flink in de fik en dat zit simpelweg niet lekker voor de caravan. Werk aan de winkel dus! Wat dat betreft is het goed nieuws dat de Fransen inmiddels ook tweeduizend militairen hebben ingezet om de brand onder controle te krijgen. Hoe zij dat precies gaan doen is ons onbekend, maar het is niet de eerste bosbrand waar Frankrijk mee te maken heeft en dus zullen ze wel weten wat ze doen. Misschien schieten ze de brand dood ofzo? Ook vliegen tientallen brandweervliegtuigen af en aan met bakken water in de hoop de brand enigszins te blussen. 

Ondertussen is het gebied dat in brand staat zo groot als Texel, al vergelijken ze in Frankrijk zelf de omvang van de brand met de grootte van Parijs. De weersomstandigheden zijn momenteel nog altijd volledig kut, brandtechnisch gezien, en dat zal het de komende tijd ook nog zo blijven. Wie kijkt naar de voorspellingen voor het departement Aude ziet dat het heet en droog blijft en daarbij staat ook nog eens een flinke bries. Ideaal voor vuur dus! De Franse premier François Bayrou bezocht gisteren de streek en hij had het over 'een catastrofe van ongekende omvang'.

De brand heeft het leven gekost van één persoon, een 65-jarige vrouw die weigerde haar woning te verlaten ondanks het dringende advies van de autoriteiten om dat wel te doen.

Volgens premier Bayrou is de brand ontstaan door 'activiteiten langs de weg'. Wat hij daarmee bedoelde, nobody knows.