PowNed

Yesilgöz over PowNed-item: 'Vind dit erg flauw!'

De nieuwe poppetjes in het kabinet zijn aangewezen, ze moeten alleen nog ietsie-pietsie worden ingewerkt. Sophie Hermans bijvoorbeeld. De nieuwe minister van Klimaat maakte deze week een nogal ongemakkelijke blunder. Kan iemand haar het verschil tussen het klimaat en het weer even uitleggen?

  1. Laatste nieuws
  2. PowNews
  3. Abel Bijlsma

Volgens Sophie Hermans hebben we het feit dat het nu, eind juni, een beetje warm is te danken aan klimaatverandering: ‘’Klimaatverandering is aan de orde, volgens mij gaan we nu weer een hele warme, hete week tegemoet. We kennen alle verhalen van droogte afgelopen jaar. Dus dat is voor mij een feit." 

Auw, dat is een beetje een ongelukkige uitspraak. Volgens Henri Bontenbal, fractievoorzitter van CDA, gaat klimaat over een statistiek van een heel aantal jaren: "’Het weer van een week kun je niet in een keer maatgevend maken voor klimaatverandering."

Enfin, Hermans wilde graag de droogte benoemen als iets wat vaker terugkomt. Dilan Yesilgöz, fractievoorzitter van de VVD, vindt het dan ook erg flauw dat we hier een item over maken: ‘’Kom op, PowNed, jullie kunnen zoveel beter!’’. Klopt, maar jullie ook.

Check het item hier: