Drones leggen luchtverkeer plat: ‘Heel gevaarlijk’
Voor de tweede keer deze week vliegt het luchtverkeer in Denemarken de soep in. Oorzaak? Drones boven de luchthaven. Volgens de Europese Commissie zit Rusland erachter, maar hoe kan dat eigenlijk zomaar?
“Drones zijn voor vliegtuigen heel gevaarlijk”, zegt luchtvaartfanaat Joris Melkert. Als zo’n ding de motor invliegt, heeft dat “desastreuze gevolgen”. Welke drones het precies zijn, weet niemand. Ze zijn namelijk overal te koop. En dat is dus link.
Ook Pieter Cobelens, oud-MIVD-directeur, maakt zich zorgen. Drones uit de lucht halen, is namelijk geen makkie. “Je kunt daar geen straaljager met 5000 kogels per minuut laten schieten.” En zolang er geen oplossing is? “Dan ligt de luchtvaart dus gewoon vaker plat.”
Is Nederland hier eigenlijk wel tegen opgewassen? Check de video hieronder!