PowNed

Keert de dienstplicht terug en moeten de grenzen dicht?

Deze week bespreken wij de actualiteit met voormalig luitenant-generaal Koninklijke Landmacht, Mart de Kruif. We hebben het over de Duitse grenscontroles, een herinvoering van de dienstplicht en de oorlog in Gaza. Want wat is wijsheid? Hoe zorg je ervoor dat je die gelukszoekers laat vertrekken uit je land en alleen de mensen binnenlaat die echt hulp nodig hebben?

  1. PowCast
  2. Sarah Bakker
  3. Politiek

Moeten we niet de focus leggen op het bieden van ontwikkelingshulp? Want zeg nou zelf, als jij het fijn en leuk vindt in het land waar je vandaan komt, ga je toch niet in dit regenachtige klimaat zitten waar je de taal niet spreekt en geen vrienden hebt? Nee! Maar als er oorlog is in je geboorteland vallen al deze nadelen in het niet. Klinkt logisch toch?

Hoezo slagen wij er dan in vredesnaam, ja dat is een woordspeling, niet in om in harmonie met elkaar samen te leven? Dat je schoonmoeder je het bloed onder de nagels kan halen en je haar het liefst van het balkon wil flikkeren begrijpen we. Maar dat je mensen zo erg kan haten dat je je makkelijke leventje wil inruilen voor een jarenlange oorlog met je buurland is ongekend.

“Het leger in Nederland staat er nog steeds slecht voor. Ik moest ooit een plan maken voor MH17, over wat wij moesten doen als de autoriteiten niet zouden meewerken. Toen kwamen wij erachter dat simpele dingen die wij nodig hadden, zoals raketten om tanks uit te schakelen en batterijen voor zaklampen, er niet waren. We moesten naar de Makro”, Mart de Kruif.

Maar wat is er nodig om vrede op aarde te laten terugkeren? Grenzen sluiten? Druk voeren van buitenaf, vanuit Europa? Dienstplicht herinvoeren? Beluister direct de PowCast op het YouTube-kanaal PowNews en hoor hoe Mart de Kruif hierover denkt!