Lekker zeg: steeds meer huishoudens in Nederland hebben een miljoen of meer
Het gaat lekker met ons ontzettend gave landje. Goed, niet als je in een flatje driehoog achter woont in een achterbuurt in de grote stad zonder normale groenteboer om de hoek, maar wel als je ergens lekker riant woont met een koophuis onder je reet. Nederland kent namelijk momenteel meer huishoudens met een miljoen of meer aan vermogen dan ooit. Over 452.000 huishoudens hebben we het dan! Gemiddeld bezit de Nederlandse miljonair 1,6 miljoen euro. Is dat effe lekker!
Nou moet wel direct de kanttekening geplaatst worden dat niet al deze mensen een bedrag met zes nullen op hun bankrekening hebben staan en lekker elke zomer een business class-vliegvakantie kunnen boeken. Ook de waarde van een woning is namelijk meegerekend in het vermogen en ja, huizenprijzen zijn de afgelopen jaren door het dak gegaan. Dat is lekker als je een koophuis hebt, aan de andere kant heb je daar pas iets aan als je je huis verkoopt. Maar waar ga je dan wonen? Dus dat.
De cijfertjes komen uiteraard weer van het Centraal Bureau voor Statistiek (CBS). Deze lui zitten bepaald niet stil, zullen we maar zeggen. Begin 2024 waren er 17.000 meer huishoudens met een vermogen van minimaal een miljoen dan een jaar eerder het geval was. Uiteraard is ook uitgezocht waar deze rijke pappies wonen. Liefst zeven procent van de huishoudens in Noord-Holland en Utrecht bezitten een miljoentje of meer. Dat is aardig wat, maar in de gemeenten Bloemendaal en Laren heeft één op de drie huishoudens minimaal een miljoen. Baas boven baas!
Nou kan je denken: fuck die rijke stinkerds. Maar het is ook niet zo dat ze allemaal per se vreselijk rijk zijn. Slechts drie procent van de miljonairs heeft tien miljoen euro of meer. Houd dat dus even in je achterhoofd! De rest heeft het ook niet makkelijk! De hypotheekschuld is overigens verrekend met de huizenprijs in dit onderzoekje van het CBS.