Man uit Heemskerk blijk geen super besmettelijke en dodelijke tropische zieke te hebben
Even was heel Nederland bang dat de 37-jarige man die gisteren hoestend en proestend een huisartsenpost in Heemskerk binnenstapte, het super besmettelijke en dodelijke lassakoorts had, maar dat blijkt nu niet het geval. De man heeft malaria, zo meldt de veiligheidsregio Kennemerland. Het Leids Universitair Medisch Centrum (LUMC) zegt dat het om een ziekte gaat die goed te behandelen is.
En malaria is prima te behandelen, dus zo vallen alle puzzelstukjes in elkaar. Niets aan de hand, gewoon even goed uitzieken. Veel water drinken en lekker op bed blijven liggen. Als het herstel allemaal tegenvalt, kan er nog een bloedtransfusie worden ingezet, zo lezen wij op internet en slechts in enkele gevallen is malaria dodelijk. Komt goed dus!
Hoe het nu met de man gaat, is onbekend, maar gisteravond meldde hij zich met ernstige gezondheidsklachten bij de huisartsenpost in het Steenhouwerskwartier in Heemskerk. Daar gingen direct alle alarmbellen af. Meneer had last van algehele malaise, voelde zich ronduit kut en onwel. Omdat hij in een tropisch land was geweest, gezegd wordt ergens in West-Afrika, werd de link gelegd met het enorm besmettelijke en gevaarlijke lassakoorts.
De huisartsenpost werd vergrendeld, vijf mensen die daar waren, moesten daar blijven. De man werd ingepakt op een brancard in een speciale ambulance naar het LUMC gebracht en dat alles door gespecialiseerde ambulancemedewerkers, gekleed in beschermende, oranje pakken. In het ziekenhuis bleek het dus alarm loosalarm te zijn. Mooi zo!