Meiden van de Keileweg: ‘Ik zag mijn vader een lijk in stukken snijden’
In Meiden van de Keileweg keren vier vrouwen terug naar de beruchtste tippelzone van Rotterdam. In aflevering twee duiken we in het gruwelijke verleden van Wendy, die opgroeide in een nachtmerrie.
Zodra Wendy de Keileweg oploopt, schiet ze vol. Het gaat nu goed met Wendy, ondanks een verleden vol trauma. “We mochten hier niet roken, maar dat deden we toch.” Ze herinnert zich hoe ze na dagen zonder slaap de grond afspeurde naar verloren zakjes coke. Achter haar staan de oude ‘afwerkplekjes’. Ze vertelt hoe ze samen met criminelen haar klanten liet beroven. “En toch was het hier op de een of andere manier altijd gezellig”, lacht ze. “We waren allemaal één."
Onvoorstelbaar, maar de Keileweg was voor Wendy nog een van de betere periodes in haar leven. Ze groeide op in de Dominicaanse Republiek, bij haar vader. "Ik heb mijn vader een lijk zien snijden en in een beerput zien dumpen.” Klinkt als een horrorfilm, maar voor Wendy was het realiteit. Nog schokkender: haar vader was politieagent en gebruikte zijn baan om slachtoffers te maken. Nog altijd neemt Wendy het voor haar vader op. “Ze maakten van mijn vader een moordenaar.”
Op haar zesde werd Wendy naar haar moeder op Curaçao gestuurd. Maar ook daar ging het mis. Wendy was onhandelbaar. Het bleek dat haar vader haar jarenlang had misbruikt, en hij was niet de enige. “Ik weet nog dat ik als kleuter dacht: Ik wil in de prostitutie werken.” Het is een afgrijselijke gedachte, maar niet onlogisch. Als misbruik het enige is wat je kent, waar moet je dan naartoe?
Benieuwd naar het volledige verhaal? Bekijk Meiden van de Keileweg nu op NPO Start.