PowNed

Nu al RETEDRUK bij vuurwerkwinkels, ook in Duitsland!

Mensen zijn lang niet gek en omdat dit het laatste jaar is dat er vuurwerk aangeschaft mag worden, is het nu al retedruk bij allerlei vuurwerkverkooppunten in het ontzettend gave landje Nederland. Niet gek, want vanaf vandaag is de verkoop van vuurwerk begonnen. Her en der zijn rijen van tientallen meters, in het Duitse Meppen is het ZO druk met Nederlanders, dat al snel na middernacht de schappen moesten worden bijgevuld.

  1. Laatste nieuws

En zo zal het waarschijnlijk de komende jaren gaan want wie na dit jaar vuurwerk wil kopen, zal naar Duitsland of België gaan. Dit gebeurt nu al massaal omdat vuurwerk in Nederland van Temu-niveau is en wie toch voor een paar honderd euro de lucht in wil knallen, doet dat natuurlijk liever met wat beukers die de moeite waard zijn. Op naar de buren dus! Dat is ook meteen de reden waarom het vuurwerkverbod een wassen neus is. Men zal gewoon vuurwerk blijven afsteken! En daarbij: het is onmogelijk om het afsteekverbod te handhaven! Daar is helemaal geen politiecapaciteit voor!

Maar goed, men is dus al flink aan het inslaan en de politie staat op meerdere plaatsen bij de grens om bij automobilisten in de kofferbak te gluren of er toevallig geen vuurpijl in ligt die niet in Nederland is gekocht. Woon je in Amsterdam, Haarlem, Amersfoort of Apeldoorn, dan heb je overigens al te maken met een afsteekverbod voor vuurwerk, daar hebben ze dat op gemeentelijk niveau geregeld.