PowNed

Olympische sporters triatlon slopen zwemmen in de Seine: 'Het was walgelijk'

Er is geen inwoner van Parijs die in de afgelopen driehonderd jaar voor zijn plezier is gaan zwemmen in de Seine, maar toch moesten de Olympische sporters van de triatlon eraan geloven. Zwemmen in het open riool als Frans prestigeproject, lekker dan. De Nederlandse triatlonners waren na afloop van hun wedstrijd dan ook duidelijk over dit domme gedoe: "Het was walgelijk."

  1. Laatste nieuws

Triatlete Rachel Klamer, die uiteindelijk veertiende werd, sprak geen woord Frans nadat ze gisteren minutenlang door één van de meest smerige rivieren van de wereld heeft moeten zwemmen. En dat terwijl ze topsporter is, terwijl het de Olympische Spelen zijn en terwijl heel Frankrijk van tevoren al zei dat alleen ratten in de Seine duiken. Parijzenaren laten hun hond er nog niet eens in los. Geen wonder: door regenval lopen de riolen in Parijs al snel over in de Seine, maar alle stront en dergelijke van dien. Het was precies daarom dat de triatlon dagenlang werd uitgesteld. Zo smerig was het. Klamer: "Het zwemmen was walgelijk. Niet normaal." Maya Kingma, die zevende werd: "Dit is hopelijk niet voor herhaling vatbaar. Het is bizar dat er zo'n risico wordt genomen." Klamer: "Zo slecht heb ik me in tijden niet gevoeld in een wedstrijd."

Het klopt, het is een regelrechte aanfluiting dat het IOC zo met zijn sporters omgaat. Klamer: "We zullen zien of ik ziek word. Ik heb echt ontzettend veel water binnengekregen. Het is een heel erg mooie plek, maar het was eigenlijk gewoon niet eerlijk." De topsporters doelen ook op de stroming van de Seine, die regelrecht ruk is voor een triatlon. "Ik ben blij dat de triatlon doorging, maar het is niet voor herhaling vatbaar om zoveel spanning te hebben." En dan te bedenken dat dit project 1,5 miljard euro heeft gekost! Om de Seine schoon te krijgen heeft Parijs alles uit de kast getrokken en toch was het nog een smerige bende.

De Française Cassandre Beaugrand pakte uiteindelijk goud bij de vrouwen. De 26-jarige Brit Alex Yee werd Olympisch kampioen bij de mannen.

Meer weten over de façade van de Olympische Spelen in Parijs? Kijk de serie Powlympics van onze favoriete Parijzenaar, Nadia!