PowNed

OM: 'Na bloedonderzoek zeker 18 sterfgevallen te linken aan Funcaps'

Oei, dat ziet er niet best uit! Het Openbaar Ministerie denkt bij achttien personen te kunnen bewijzen dat zij zijn overleden door middelen die zijn verkocht via de website Funcaps. Dat bleek zojuist tijdens een nieuwe inleidende zitting tegen de drie verdachten in de rechtbank in Zwolle.

  1. Laatste nieuws

Nu had Justitie het in eerste instantie over 58 sterfgevallen die te linken zouden zijn aan de troep van Funcaps, maar nu is dus bij achttien van deze sterfgevallen daadwerkelijk een "bewijsbaar causaal verband" tussen de middelen van Funcaps en het overlijden.

Dus ja, niet zo gek dat het OM wil dat in elk geval de verdachten Jord (32) en Stefan (30) uit Valkenburg lekker nog even achter slot en grendel blijven zitten.  "Het is niet aan de maatschappij uit te leggen als de verdachten hun proces in vrijheid mogen afwachten", aldus de officier. 

De derde verdachte, Rens Van W., zit niet vast en was trouwens ook te beroerd om aanwezig te zijn bij de zitting. Het OM ziet bij hem wel vluchtgevaar. Hij beschikt over een zogeheten 'gouden visum', speciaal voor buitenlandse investeerders, voor Dubai. Ook zou hij een bankrekening daar hebben en vastgoed.

Voor wie het niet meer weet: de drie zouden sinds juli 2020 via de website zonder de juiste vergunningen geneesmiddelen hebben verkocht, zoals slaap- en kalmeringsmiddelen. De verdachten zouden de kopers onvoldoende hebben gewezen op de risico's van het slikken van de middelen.