PowNed

Onrust in Maastricht door jong reltuig; angst na mishandelingen en illegaal vuurwerk

Je zou denken dat ze wel wat beters te doen hebben in Maastricht, een lekker pilsje drinken in het pittoreske stadscentrum bijvoorbeeld, maar nee, in het westen van de Limburgse stad houden reljongeren de boel al tijden bezig. De situatie is daar inmiddels dusdanig K*T dat de burgemeester van Maastricht, het Openbaar Ministerie en de politie een aantal wijken daar tot veiligheidsrisicogebied hebben aangemerkt. Inwoners van de wijk Malberg klagen al lange tijd over hangjeugd die de boel daar terroriseren met vuurwerk, wegblokkades en mishandelingen.

  1. Laatste nieuws

En wij maar denken dat die Maastrichtenaren, diep weggedoken in Limburg, ver weg van de problemen van de grote boze buitenwereld, zo vredig waren! Nou, daar klopt dus helemaal niets van! Afgelopen zomer al heeft de politie een lijst opgesteld van 38 'jongvolwassenen' die verantwoordelijk zouden zijn voor alle onrust. Zij kregen een brief van de gemeente (poepoe!) met het verzoek om even normaal te gaan doen. Andere raddraaiers kregen dan weer een 'persoonsgerichte aanpak'. 

Dat klinkt allemaal vrij soft en dus is het niet gek dat de driehoek nu met andere maatregelen komt. Door de probleemwijk Malberg tot veiligheidsrisicogebied te bestempelen, mag daar preventief gefouilleerd worden en komt er extra cameratoezicht. Dat komt geen dag te vroeg want het lijkt daar soms wel een oorlogsgebied. Vorige maand moest de politie in Malberg massaal uitrukken om de orde te herstellen. Daar liep een controle van handhavers op een bekende hangplek VOL-LE-DIG uit de hand. Schoppen, slaan, schreeuwen, vuurwerk, alles erop en eraan. Er werd toen één aanhouding verricht. In juli werd iemand flink mishandeld waarna twee verdachten werden opgepakt. 

De inwoners van deze wijken zijn de situatie inmiddels spuugzat en durven in sommige gevallen 's avonds de deur niet meer uit. Volgens De Limburger gaat het in totaal om vijftig jongeren die voor overlast zorgen. Maandagavond staken zij voor de zoveelste keer bakken vol met illegaal vuurwerk af en blokkeerden zij autowegen met winkelwagentjes. De situatie was zeer grimmig. Burgemeester Wim Hillenaar is er inmiddels wel klaar mee. "De gebeurtenissen van de afgelopen dagen vragen om nog stevigere maatregelen. We doen er samen met politie en OM alles aan om de rust te laten terugkeren in de wijk."