Politie onderzoekt drama bij hondenpension: tien honden zomaar dood
Kan iemand checken hoe het met Dion Graus gaat? En met de gehele fractie van de Partij voor de Dieren? Er is namelijk vreselijk nieuws te melden. In de nacht van vrijdag op zaterdag zijn vanuit het niets liefst tien honden gestorven in hondenopvang Het Hondenhuys in Woudenberg, provincie Utrecht. Dit heeft de politie bevestigd.
Er wordt nog onderzoek gedaan naar de oorzaak van de plotselinge dood van de tien trouwe viervoeters. Dit doet de politie samen met de NVWA (Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit). De eigenaar van het pension, dat meer een luxe hondenhotel is waar honden ook tv kunnen kijken, niet in hokken zitten en zelf in en uit kunnen lopen, zegt kapot te zijn van het verschrikkelijke nieuws. Gertjan Peelen tegen De Telegraaf: "Het is verschrikkelijk. In de eerste plaats voor de eigenaren. Maar wij, mijn vrouw en ik, ons gezin, onze medewerkers, zijn er ook kapot van.”
Zaterdagochtend werd hij gebeld door één van zijn medewerkers. Die had de tien dode honden gevonden in één van de hondenappartementen. Ook vond deze medewerker drie honden die zo ziek waren dat ze naar de Intensive Care in Utrecht moesten. Eén daarvan heeft de IC inmiddels verlaten. De baasjes van de dode honden waren, zoals dat gaat als je je hond naar een pension brengt, allemaal op vakantie. Een weekendje weg en een stel was zelfs helemaal naar Kenia, aldus Peelen. De vakantie werd er in geen geval voor afgebroken, wel heeft een vrouw een advocaat in de arm genomen. Zij heeft twee honden verloren.
Het is ook wel een bizar drama. Denk je even lekker vakantie te kunnen vieren, krijg je ineens een belletje dat je hond zomaar is overleden. Je moet er toch niet aan denken. Zoals onze eindredacteur altijd zegt: de hond gaat voor het vrouwtje. En zo is het. Wij willen daarom alle baasjes heel veel sterkte wensen. Net als de eigenaren van Het Hondenhuys. Peelen: "Het is een hel op aarde.”