PowNed

Politie vat man (24) in de kraag om voorbereiden extreemrechtse terreurdaad

De politie was gisteren met man en macht op de been in het immer bruisende Badhoevedorp, om een 24-jarige man in zijn kraag te vatten omdat hij verdacht wordt van het voorbereiden van een terreurdaad, wapenbezit en het vervaardigen van (onderdelen van) wapens en munitie. Heftig nieuws!

  1. Laatste nieuws

Volgens het Openbaar Ministerie startte het onderzoek naar dit heerschap na bericht van de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD) waarin staat dat de verdachte bereid is tot het plegen van rechts-terroristisch geweld, en in bezit is van vuurwapens. Dat rechtsextremisme willen wij tussen haakjes wel graag even benadrukken, want het lijkt soms dat er alleen maar links-extremisme is maar dat is dus niet zo!

Nee, deze man is naar eigen zeggen onder meer lid van de Geuzenbond, een organisatie gericht op jongeren in Nederland en BelgiĆ«, die door de NCTV is aangemerkt als extreemrechts. En ja, dan weet je het wel. De Geuzenbond zegt te streven naar normalisering van het rechts-extremistische gedachtegoed en het 'weerbaar maken' (wat dat ook mag betekenen) van het ā€˜blanke ras’ door fysieke training. 

Kortom, niet een gezellige club voor Nieuwe Nederlanders zullen we maar zeggen. Wat de man precies van plan was is niet duidelijk, wel zijn bij hem thuis (in het Brabantse Erp) verboden vuurwapens en munitie aangetroffen. De Eenheid Landelijke Opsporing en Interventies (LO) doet verder onderzoek.