Richard K. uit Weiteveen schoot Poolse slachtoffers dood met zware illegale wapens
Iemand doden mag niet en toch deed de 50-jarige Richard K. uit Weiteveen dat. Sterker, hij deed dat met zware illegale wapens, schrijft het Algemeen Dagblad. Eerder deze maand schoot de Drentse man een Poolse man en een vrouw dood, voor de ogen van één van hun kinderen, omdat ze in een hoogoplopend conflict waren beland over het ouderlijk huis dat Richard K. aan hen had verkocht. De krant heeft het over 'zware pistolen'.
Door: redactie
De vraag is nu natuurlijk hoe het kan dat Richard K. aan deze zware wapens kon komen. Bekend is dat hij als sportschutter en jager een wapenvergunning had, maar niet voor de wapens die hij uiteindelijk gebruikte om de 38-jarige man en 44-jarige vrouw mee om te leggen. Het bezit van deze zwaardere pistolen is daarnaast ook bewust verzwegen voor de regionale korpschef, aldus het AD. Ook is het vreemd, zo zeggen experts, dat hij überhaupt nog een wapenvergunning had, want voor het hebben van een wapenvergunning moet je van onbesproken gedrag zijn, iets dat Richard K. niet was.
De Poolse slachtoffers hadden al meerdere malen aangifte tegen hem gedaan, van bedreiging en intimidatie. Zo zou hij meerdere schreeuwend aan de deur hebben gestaan en het zoontje van zijn slachtoffers hebben klemgereden. Richard K. had op zijn beurt ook aangifte tegen hen gedaan. Het conflict tussen beide partijen ging over het huis dat Richard K. aan de Poolse mensen had verkocht en volgens de kopers vol met verborgen gebreken zat.
Richard K., die na zijn moordpartij live ging op Facebook en vader is van twee kinderen, hoort vandaag of zijn voorarrest wordt verlengd.