Schande! Brussel gaat (mogelijk) oer-Hollandse rookworst slopen
Ja dit laten wij ons dus niet gebeuren hè? Weer een traditie naar de knoppen. Dit keer is het de beurt aan de rookworst, aanstaande woensdag wordt in Brussel voor een verbod op dit glorieuze oer-Hollandse product gestemd.
Althans, het gaat 'ze' daar in Brussel niet per se om de Nederlandse rookworst, ook hebben ze geen hekel aan Unox of de Hema (voor zover wij weten), het gaat om de rookaroma's die aan de worst worden toegevoegd om de specifieke rooksmaak te krijgen.
Rookworsten worden namelijk, in tegenstelling tot de naam doet vermoeden, helemaal niet gerookt, maar gekookt. Waarom? Nou, omdat worst roken met hout ongewenste milieu- en gezondheidseffecten met zich mee kan brengen. In plaats daarvan wordt houtrook afgevangen in water en dat water wordt vervolgens gezuiverd van chemische stoffen.
Maar nu blijkt uit onderzoek van de Europese Autoriteit voor Voedselveiligheid (EFSA) dat dit niet voldoende is om alle kankerverwekkende stoffen uit de aroma's te halen. Overigens is dit zo weinig dat volgens sommige, door het AD geïnterviewde experts, een gevarieerd en evenwichtig voedingspatroon voldoende is om het risico op negatieve gezondheidseffecten te neutraliseren.
Maar goed, toch is het reden voor de Europese Commissie om aanstaande woensdag te stemmen over een verbod, die vanzelfsprekend dus ook geldt voor producten als 'chips met een barbecue-smaak'. Vis of vlees op traditionele wijze op 'echt hout' roken, waarbij onder andere superveel teer vrijkomt, is dan weer geen probleem.