Soevereinen fantaseerden over bomauto's en kogel voor Buma, willen proces wel graag in vrijheid afwachten
Ja zo werkt het niet hè? Drie soevereinen staan vandaag voor de rechtbank van Leeuwarden en dat is niet zomaar. Het OM zegt dat dit trio deel uitmaakt van een soevereinen-netwerk dat dacht dat de NAVO-top en burgemeester Buma prima doelwitten waren voor een aanslag. De drie zelf ontkennen alles en bovendien vinden ze het niet leuk dat ze vastzitten. En dus smeekten de drie de rechtbank in Leeuwarden of ze hun proces in vrijheid mochten afwachten.
Volgens justitie gingen ze los in een opgenomen gesprek over bomauto’s bij politiebureaus en een kogeltje door Buma’s ruit. De advocaten noemen het een dom kletspraatje, maar tja, kletspraatjes worden wel een stukje spannender als je ondertussen wapens, kogelvrije vesten, castorbonen (waar je gif mee kunt maken) en een DIY-machtsÂovernamepakket in huis hebt.
Een van de verdachten is oud-advocaat Arno van K. Hij zegt dat hij hier alleen staat omdat hij tijdens corona het verkeerde kritische toontje aansloeg. Intussen zit hij wel op de terroristenafdeling in Vught en demonstreren z’n fans alsof hij de Friese Mandela is. De twee andere mannen zeggen dat ze vreedzaam zijn en vooral terug willen naar een normaal leven. De rechter mag nu bepalen wie er gelijk krijgt.