PowNed

Straks rijden er mogelijk 2 uur lang geen treinen, want Defensie krijgt voorrang op het spoor

Zo, vergeet de vertragingen bij de NS omdat er blaadjes op het spoor liggen, omdat er een wissel- of seinstoring is, er sneeuw is gevallen, koperdiefstal is gepleegd of dat er nog achterstallig onderhoud gepleegd moet worden. Vanaf eind 2026 krijgt het leger voorrang bij militair transport en daardoor kan het gebeuren dat er wel 2 uur lang geen treinen rijden.

  1. Laatste nieuws

En het feit dat er twee uur lang geen treinen rijden omdat er een militaire colonne moet passeren dat hebben we maar gewoon te accepteren. Staatssecretaris Thierry Aartsen (Infrastructuur) geeft Defensie voortaan voorrang op passagierstreinen en op goederentreinen op het spoor. Behoorlijk kut als er een complete brigade met Leopard-tanks, pantservoertuigen, vrachtwagens en materieel vervoerd moet worden. Heb je weer wel een excuus om niet op werk te verschijnen, dat dan weer wel.

Waarom is dit nodig? Nou, omdat Defensie op dit moment nog achteraan staat, zowel de NS, als Arriva, als goederentreinen eerst mogen met als gevolg dat militair transport vooral stilstaat op het spoor in plaats van dat het doorrijdt. Dit is ook in andere landen zo, om over het papierwerk aan de grens maar te zwijgen, en daarom kan het zomaar gebeuren dat transport naar OekraĂŻne - om maar even een voorbeeld te noemen - wel een maand (!!!) in beslag kan nemen. 

Dat schiet niet zo op als de Russen binnenvallen. Kun je beter het transport hier houden want na een maand staat Poetin met zijn leger wel op het Binnenhof in Den Haag. Aartsen heeft zijn Europese collega’s dan ook per brief opgeroepen om bureaucratische en fysieke blokkades weg te nemen, zodat treinen ongehinderd kunnen doorrijden.