Timmermans dient motie van wantrouwen in tegen Klever en Faber
Nee dat schiet lekker op zo. Momenteel is het debat over de regeringsverklaring van het kabinet-Schoof aan de gang en Frans Timmermans (GL/PvdA) heeft alvast aangekondigd dat hij later vandaag een motie van wantrouwen in gaat dienen tegen de kersverse ministers Reinette Klever (buitenlandse handel) en Marjolein Faber (asiel).
Nu heeft hij op zich het recht om dat te doen, maar hij doet dit voordat er überhaupt een begin met iets van beleid is gemaakt. De reden is de uitspraken van deze PVV'ers in het verleden die wat hem betreft een grens overgaan.
Later gaat Timmermans deze motie indienen. Het is anders dan aan het begin van de regeringsperiode het vertrouwen opzeggen in het volledige kabinet, meent hij. Als alle Kamerleden hun "geweten laten spreken", zou zijn motie zelfs een meerderheid halen, denkt Timmermans.
Trojaans paard
Sowieso is onze TimmerFransje op dreef. Zo zei hij ook dat de VVD en NSC door hun samenwerking met de PVV een "Trojaans paard" de democratische rechtstaat inrijden. Het feit dat de coalitiepartijen PVV, VVD, NSC en BBB rechtstaatverklaring hebben afgesproken, maakt hem geen zak uit.
"Wilders verwoordde het zo: Nederland wordt weer van ons. En daarmee zegt hij ook impliciet: Nederland is niet van ons allemaal." Hij ziet hierin "afrekenpolitiek" richting mensen die de visie van Geert Wilders niet delen en wat de PVV-leider betreft niet in Nederland horen.