Vindicat wéér in opspraak: uit ski-hotel gezet na poepen van balkon en vechten met politie
Gras is groen, de hemel is blauw en corpsleden van Vindicat zijn over het paard getilde sukkeltjes zonder eigen identiteit die zich op kosten van papa misdragen. Fijn dat sommige dingen in het leven nog altijd zijn zoals ze altijd al waren! In het Franse Risoul hebben een stel Vindicat-hooligans de boel eens ouderwets gesloopt en zijn daarom uit hun hotel gezet. Dat bevestigt zowel Vindicat zelf als Sunweb, die de reis voor de studenten had georganiseerd.
Zowel de lokale autoriteiten als het hotel waar de sukkeltjes verbleven, spreken schande van wat er allemaal is gebeurd. De kakkertjes hebben hotelkamers vernield, hebben dingen gesloopt, er zijn vechtpartijen geweest en waarschuwingen naar aanleiding van hun gedrag werden volkomen genegeerd. Ze waren agressief en onhandelbaar dronken. En altijd opereerden ze in groepen, voor het hotelpersoneel zeer intimiderend. Op foto's op social media is te zien dat een hoofd, met kakkerhaar achter de oren, door een kapotte deur steekt. Ook zou er zijn gepoept vanaf het balkon, gepist in de lift, met eieren gegooid en hebben Vindicat-sukkels hun swans aan het hotelpersoneel laten zien.
Zelfs de politie voelde zich op een gegeven moment bedreigd door de studenten. Er zou zelfs zijn gevochten met de politie. "Het was zes man tegenover 100 studenten, allemaal onder invloed en agressief", aldus de agent in het AD. Ondertussen wast ene Wibe Kaak, een pikkie van waarschijnlijk begin 20 die zich heel stoer rector van studentenvereniging Vindicat mag noemen (poe poe), zijn handen in onschuld. Tegen het AD zegt hij: "Deze berichten hebben mij inmiddels ook bereikt. Maar deze reis is niet door ons georganiseerd." En: "Er zijn wel Vindicat-studenten bij, evenals studenten van andere verenigingen. We weten nog niet precies wat daar is gebeurd. Als er sprake is van wangedrag, dan keuren wij dit ten zeerste af."
Enkele leden zijn volgens Kaak inmiddels geschorst. Dat zal ze leren!
Het is niet de eerste keer en waarschijnlijk ook niet de laatste keer dat leden van Vindicat in opspraak komen. De studentenvereniging uit Groningen kent een lange geschiedenis van wangedrag, mishandelingen en ontoelaatbaar gedrag.