Woning Eindhoven aan gort geknald door antitank-wapen, corporatie mag bewoners niet uitzetten
WTF?! In een woning in de Eindhovense wijk Doornakkers vond afgelopen oktober een explosie plaats en nu blijkt dat die explosie veroorzaakt is door niks minder dan een Joegoslavische antitank-wapen van het type M80. Woningcorporatie Stichting Woonbedrijf wil vanzelfsprekend van de bewoners af, maar dat mag niet van de rechter in een kort geding.
Het mag een heus wonder genoemd worden dat er geen doden of zwaargewonden zijn gevallen (slechts 1 persoon moest naar het ziekenhuis), want het projectiel uit dit type wapen knalt zich normaal gesproken een weg door 30 centimeter gewapend staal. De cilindervormige buis zou de woning binnengekomen zijn door 'een kennis' van de bewoners, een echtpaar van 57 en 53 jaar oud.
En daar lag de buis, op de keukentafel. Het echtpaar dacht dat het wel een goed idee was om de delen van de buis een stukje uit elkaar te schuiven. En u raadt het al: een keiharde BIEM volgde, waardoor op de benedenverdieping zowel de kozijnen van de voorgevel als achtergevel eruit waren geblazen. Bij een tussenmuur met de naastgelegen woning was een 'groot rond gat' ontstaan.
Niet echt wat je noemt 'goed huurderschap', en dus eist de woningcorporatie in een kort geding dat het echtpaar vertrekt (niet dat ze daar nu nog zijn, want de woning is nog zeker een half jaar onbewoonbaar verklaard, maar dat in elk geval het contract wordt opgezegd), maar daar gaat de rechtbank in Den Bosch niet in mee. Ten eerste moet de normale uitzettingsprocedure gevolgd worden en is een kort geding niet nodig, de woning is immers onbewoonbaar, en ten tweede is niet duidelijk of het echtpaar zelf wel wist wat voor ding deze antitank-raket was, er is extra onderzoek nodig.