Politie pakt tien NAC-hooligans op na rellen in De Kuip; alleen de zwaarste straffen zijn gepast voor dit tuig
Mocht je de behoefte voelen om wat kansloze figuren met pijnlijk weinig hersencellen te zien, kijk dan naar de beelden van de totaal doorgeslagen NAC-supporters in De Kuip gistermiddag. Na de wedstrijd tegen Feyenoord bestormden deze treurwilgen in het stadion een horecagelegenheid en vielen zij de medewerkers daarvan aan, veelal tieners, ook jonge meiden, die daar wat staan bij te verdienen. Een bijzonder kansloze vertoning. De politie heeft tien zogenaamde NAC-supporters opgepakt. Hopelijk worden zij flink gestraft.
Een stadionverbod is het minste, vervolgen volgens het strafrecht mag ook niet uitblijven. Lekker hard graag. Korte metten maken. De zweep erover. Dit soort leeghoofden horen niet in een voetbalstadion thuis en eigenlijk helemaal nergens in de maatschappij. Het voegt niets toe, de domheid straalt er vanaf en wij kunnen ons niet voorstellen dat zij daadwerkelijk toegevoegde waarde hebben op wat voor gebied dan ook. Ja, waarschijnlijk kan het een hoop bier drinken op de tribunes van het NAC-stadion (ooohhhhh, zo mooi, een avondje NAC, de grootste kroeg van het land, blablabla) maar daar blijft het dan waarschijnlijk ook bij. Een fatsoenlijke staartdeling zal het niet kunnen maken.
Wat dat betreft is het goed nieuws dat de politie direct heeft ingegrepen en tien van deze idioten, hopelijk hardhandig, in de kraag heeft gevat. Wij gaan ervan uit dat er nog meer arrestaties zullen volgen mocht dat nodig zijn. Van de tien supporters waren zeven betrokken bij het bestormen, bedreigen en daadwerkelijk aanvallen van de medewerkers van het horecastandje.
Feyenoord meldt over de rellen van gisteren: "We zijn ons echt kapot geschrokken. Onder andere door bestudering van camerabeelden zullen we de komende dagen meer inzicht krijgen, maar zeker lijkt al wel dat een deel van de NAC-aanhang direct na de wedstrijd echt bewust uit was op relschoppen en het aanbrengen van vernielingen. Het schandaligste is nog wel dat daarbij ook zeker vijf horecamedewerkers zwaar in de verdrukking zijn gekomen en doodsangsten hebben uitgestaan.â
Zoals gezegd: alleen de zwaarste straffen zijn gepast. Dit tuig verdient geen enkel respect of mededogen.